1. Bardzo dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tzw. tacę gospodarczą. Za tydzień poinformuję jaką sumę udało się zebrać i o ile zmniejszył się nasz dług. Dziękuję również za wszelkie ofiary które systematycznie wpływają na konto budowy kościoła a także bezpośrednio do mnie. Bóg zapłać.
  2. Dziś po Mszy św. zbierane będą ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie, czyli Polakom mieszkającym w krajach byłego Związku Radzieckiego. Przy tej okazji chciałbym przekazać podziękowania które otrzymałem od ks. Proboszcza parafii w Brześciu na Białorusi.
  3. Dziś o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe.
  4. Przypominam, że w dni powszednie Adwentu w naszej kaplicy odprawiane są Roraty o godz. 6.30. W tym tygodniu wieczorna Msza św. odprawiona będzie tylko w poniedziałek i piątek.
    • w środę – wspomnienie św. Łucji
    • w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża
  6. Jutro o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej oraz zespołu „Magnificat”. Po Msza św. spotkanie modlitewne Odnowy Charyzmatycznej . O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.
  7. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam kandydatów do Bierzmowania.
  8. W najbliższą sobotę o godz. 11.15 podczas zajęć w ramach „Kreatywnej Soboty”, dzieci będą zdobić pierniczki, które zostaną powieszone na choinkach w naszej kaplicy w okresie Bożego Narodzenia
  9. W przyszłą niedzielę Fundacja Centrum św. Ojca Pio, zespół wokalny „Magnificat” w raz z naszą dziecięcą scholą zapraszają na Świąteczny Koncert Charytatywny dedykowany podopiecznej naszej Fundacji Weronice Badowskiej. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 w GPCKiE w Plichtowie. Szczegóły na plakatach w przedsionku i na zewnątrz.
  10. W przyszłą niedzielę ks. Proboszcz rozpoczyna rekolekcje w parafii św. Wojciecha w Łodzi a ks. Piotr będzie w tym samym czasie głosił rekolekcje w Płocku. Bardzo prosimy o modlitewne wsparcie. W naszej parafii rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 21 – 23 grudnia i poprowadzi je ks. Paweł Pęczek dyrektor domu rekolekcyjnego w Porszewicach. Dokładny plan rekolekcji zostanie podany w ogłoszeniach za tydzień.
  11. Po Mszy w zakrystii można nabyć świece Caritas na wigilijne stoły. Poświęcone tydzień temu  opłatki wolontariusze zaopatrzeni w specjalne listy z pieczątkami naszej parafii roznoszą do naszych parafian. Opłatki można nabywać również w zakrystii po Mszy św.
  12. Zgodnie z zapowiedzią zachęcam aby po Mszy św. udać się do nowego kościoła gdzie odbywa się świąteczny kiermasz. Przypominam, że dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na dofinansowanie kupna samochodu dla niepełnosprawnej Weroniki Badowskiej a także na budowę naszej świątyni.