Drodzy Parafianie

Archidiecezja Łódzka, której jesteśmy częścią, przygotowuje się do jubileuszu 100 – lecia swojego istnienia w 2020 r. Z tej okazji każda parafia przeżywa Misje Miłosierdzia Bożego pod hasłem „Jezu ufam Tobie”. Misje są duchową pielgrzymką, podczas której człowiek może doświadczyć Boga bogatego w miłosierdzie, „Boga, który nie męczy się przebaczeniem” (papież Franciszek).

Misje miłosierdzia Bożego, którym towarzyszy obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Faustyny, są skierowane do wszystkich i mogą w nich uczestniczyć nie tylko wierni zaangażowani przy parafii, ale także ci, którzy z różnych względów są obojętni lub nabrali dystansu do wspólnoty Kościoła.

Udział w Misjach ma pomóc w zaleczaniu wszelkich ran oraz przywrócić świadomość obecności Boga, który jak Ojciec z przypowieści Boga, który jak Ojciec z przypowieści z Ewangelii wg Św. Łukasza (Łk 15, 11-32) oczekuje na powrót marnotrawnego syna.

Gorąco zapraszam

Ks. Proboszcz Paweł Stołowski