1. Dzisiaj w Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy radość Bożego Narodzenie aż do drugiego lutego czyli do uroczystości Ofiarowania Pańskiego. Stąd jeszcze wystrój bożonarodzeniowy i śpiew kolęd towarzyszyć nam będzie do MB Gromnicznej.
  2. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe.
  3. Jutro tj. w poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na kolejną próbę scholii dziecięcej. O godz. 18.30 spotkanie grupy modlitewnej Odnowy Charyzmatycznej, a o godz. 20.00 próba chóru męskiego „Dysonans”.
  4. W tym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej odwiedzę rodziny mieszkające w następujących miejscowościach.

08.01 – PONIEDZIAŁEK – GRABINA UL. GŁÓWNA,

09.01 – WTOREK - BUKOWIEC – UL. GŁÓWNA, GRABOWA, AKACJOWA

10.01 –– ŚRODA - BUKOWA

11.01 –– CZWARTEK - DĄBROWA

12.01 –– PIĄTEK - STARA KOPANKA (PRZY MARMUROWEJ)

13.01 – SOBOTA - KOPANKA UL. BRZOZOWA, AKACJOWA I ŹYTNIA

Od poniedziałku do piątku kolęda przed południem trwać będzie od godz. 10.00, po południu od godz.17.00 do ostatniej rodziny.

W sobotę od godz. 10.00 do ostatniej rodziny.

Tak jak w latach ubiegłych proszę o otwarcie bramy lub furtki i zamknięcie na czas kolędy psów. Otwarta brama będzie znakiem dla duszpasterzy, że dana rodzina mieszkająca w tym domu czeka na wizytę duszpasterską.

Przypominam, że na cały czas trwania kolędy, Msza w tygodniu odprawiana będzie o godz. 9.00.

1. W najbliższą sobotę 13 stycznia w nowym kościele o godz. 17.00 rozpocznie się wieczór kolęd podczas którego wystąpią zespoły muzyczne z naszej parafii jak schola dziecięca, „Seniorzy z Kalonki”, „Magnificat” i męski chór „Dysonans”. Gościem specjalnym będzie folkowy zespół „Dikanda”.
  2. Już za dwa tygodnie w sobotę 20 stycznia odbędzie się doroczny bal karnawałowy w konwencji „Bohaterów filmowych” w sali bankietowej „Stokrotka” ul. Pomorska 316. Bilety na bal można odbierać w zakrystii po Mszy św. w cenie 140 zł. Tydzień temu podałem sumę z ubiegłego roku bez konsultacji z organizatorami. Dochód z balu przeznaczony będzie jak zwykle na budowę naszej świątyni. Zwracam się też tak jak co roku do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby podarować cenne przedmioty na licytację podczas balu.