1. Dziś z racji na święta nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30
  2. Ponieważ drugi dzień Świąt przypada w niedzielę, w liturgii obchodzimy Uroczystość św. Rodziny. porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
  3. W poniedziałek po świętach przypada święto św. Jana Ap. W tym dniu podczas Mszy o godz. 18.00 tradycyjnie poświecimy wino miłości św. Jana apostoła. To okazja do poświęcenia wina. Zgodnie z naszą parafialną tradycją w tym dniu do kaplicy przynosimy wino mszalne do celów liturgicznych, a druga butelkę poświęconego wina zanosimy do domu aby podzielić się winem miłości z naszymi bliskimi.
  4. W poniedziałek nie będzie próby scholii dziecięcej „Boży Raban”, natomiast żeński zespół wokalny „Magnificat” będzie miał próbę bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Próba męskiego chóru „Dysonans” o godz. 20.00.
  5. We wtorek Msza św. w święto Świętych Młodzianków męczenników zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 18.00, również z racji na oktawę Bożego Narodzenia.
  6. W piątek ostatni dzień 2021 roku. Msza dziękczynno – błagalna oraz nabożeństwo na zakończenie Starego Roku o godz. 18.00, serdecznie zapraszam. Z racji na obchodzonego w tym dniu sylwestra, Arcybiskup Grzegorz udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
  7. Po ubiegłorocznej przerwie wracamy do sylwestrowej edycji pieszego rajdu „Tour de Kalonka”. Chętnych do sylwestrowego spaceru zapraszam do kaplicy o 21.00. Nasz rajd wokół Kalonki rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim, a zakończymy w zależności od pogody albo w Bacówce albo w Owczarni gdzie będzie czekał gorący bigos. Zapisy na rajd przyjmuję po Mszy św.
  8. W Nowy Rok porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na noworoczny koncert. Tym razem gościć będziemy trio w składzie Dorota Szyszkowska Janiak – harfa, Witold Janiak – piano, Kamil Miszewski – perkusja. Zespół zabierze nas w magiczny świat lat XX i XXX minionego stulecia. Podczas koncertu możemy się spodziewać niespodzianek. Koncert nie jest limitowany, ale jak zwykle na koniec będą zbierane ofiary na potrzeby naszej parafii. Gorąco zapraszam.
  9. Już dziś chciałem poinformować, że wizyta duszpasterska zwana „kolędą”, rozpocznie się od 03.01. O szczegółach „kolędy” w czasach pandemii poinformuję za tydzień. Za tydzień poinformuję także o naszym dorocznym balu dobroczynnego na rzecz naszej Fundacji, który póki co planujemy na sobotę 05.02. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej.
  10. Na koniec gorące podziękowania wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie i przygotowali świąteczny wystrój naszej Kaplicy. Szczególnie harcerkom i harcerzowi ZHR i ich rodzicom. A także, pani Joannie, Elżbiecie, Henrykowi, Wiesławowi, pani Danucie i panu Wójtowi za drzewka.   Bóg zapłać.