1. Dziś jeszcze o godz. 17.30 zapraszam na pierwsze w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali
  2. Jutro tj. w poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na próbę scholii „Boży Raban” i zespołu wokalnego „Magnificat”. Po wieczornej Mszy św. spotkanie modlitewne Odnowy Charyzmatycznej. O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.
  3. W środę po wieczornej Mszy św. tj. ok. godz. 18.30 chciałbym się spotkać z Parafialną Radą Duszpasterską w celu omówieniu Misji Miłosierdzia oraz czekających nas do wakacji innych akcji duszpasterskich o których w najbliższym czasie poinformuję naszych parafian.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00 oraz po wieczornej Mszy św. tj. ok. 18.30.
  5. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 gdyż jak wszystkim wiadomo od soboty 16 marca w naszej parafii rozpoczną się pierwsze Misje w historii naszej parafii, które poprowadzi jezuita o. Józef Klemenz z Wrocławia. Misje rozpoczną się od przyjęcia obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej przy wjeździe na parking o godz. 17.30 skąd procesyjnie udamy się do naszej kaplicy na Mszę św. na rozpoczęcie Misji Miłosierdzia. Bardzo proszę o udział asysty parafialnej tj. osoby które wezmą chorągwie, różaniec i figurki. Oczywiście na tym powitaniu nie może zabraknąć LSO. Będą potrzebni też czterej panowie do niesienia Misyjnego Obrazu oraz jedna kobieta do niesienia relikwii. Po przyjściu do kaplicy i umieszczeniu w prezbiterium obrazu i relikwii św. Faustyny odbędzie się ich uroczyste powitanie. Bezpośrednio po  Mszy św. czyli ok. 19.00 odbędzie się Apel misyjny. Szczegółowy program całych Misji jest na folderach w przedsionku kaplicy. Ponawiam swoją prośbę o zaproszenie do udziału w Misjach swoich sąsiadów wręczając im programy Misji Miłosierdzia. Zwracam się również z propozycją do rodzin naszej parafii które chciałyby ugościć na objedzie czyli ok. godz. 13.00, 13.30 ks. proboszcza oraz o. Misjonarza. Byłaby to okazja do bliższych spotkań z naszymi parafianami. Po Mszy św. proszę zgłosić swoją gotowość do takiego spotkania. Jeżeli ktoś dysponowałby wolnym czasem i chęciami bardzo prosiłbym o posprzątanie ternu wokół nowej świątyni oraz dekoracji wjazdu od ul. Głównej do kaplicy i wokół różańca. Bardzo proszę również o zaangażowanie się zespołów śpiewaczych podczas Misji a przede wszystkim liczę na wyjątkową mobilizację poszczególnych grup i wspólnot parafialnych oraz całych rodzin naszej parafii. Bliższe informacje będą oczywiście podawane podczas trwania misji.
  6. Chciałbym bardzo podziękować za dzisiejsze ofiary złożone na tzw. tacę gospodarczą. Chciałbym też poinformować, że podczas dorocznego balu karnawałowego na budowę naszej świątyni zostało zebrane blisko 18 000.00 zł. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili składam raz jeszcze wyrazy mojej wdzięczności.
  7. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu zwaną Niedzielą „Ad Gentes” to dzień solidarności z polskimi misjonarzami posługujących na całym świecie. Po każdej Mszy zbierana będzie ofiara do puszek na wsparcie ich dzieła ewangelizatorskiego. To również III niedziela miesiąca i w związku z tym zapraszam członków KŻR na Różaniec i wymianę tajemnic o godz. 17.00