1. Dziś przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  2. Na pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszam o godz. 17.30.
  3. Jutro o godz. 17.00 próba dziecięcej scholii „Boży Raban” oraz zespołu wokalnego „Magnificat”. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu św. O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa połączone będą w Mszą św. I tak w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam LSO. W piątek do południa udam się do chorych z Komunią św. pod wskazane najpóźniej do czwartku adresy. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.30. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. droga krzyżowa zakończona nabożeństwem do NSPJ oraz krótkie spotkanie informacyjne dla kandydatów do bierzmowania, W sobotę Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko NMP o godz. 9.00, a po Mszy św. różaniec i pierwszo sobotnia medytacja.
  5. II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.
  6. Przypomnę również, że za tydzień będzie zbierana tzw. „taca gospodarcza”.
  7. W tym roku do wielkopostnej adoracji wystawiony jest krzyż ufundowany przez grupę pielgrzymów, którzy na przełomie września i października ubiegłego roku pielgrzymowali do Ziemi Świętej. To właśnie ten krzyż był niesiony podczas drogi krzyżowej w Jerozolimie po śladach naszego Zbawiciela. Za ten dar dla parafii składam na ręce pielgrzymów staropolskie Bóg zapłać.
  8. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ostatnim czasie pamiętali o modlitwie w mojej intencji. Mam nadzieję, że dalsza rehabilitacja już tu na miejscu będzie przebiegać równie zadawalająco. Dziękuję, księdzu Andrzejowi i ks. Eugeniuszowi za okazaną w tym czasie pomoc duszpasterską. Dziękuję również siostrom Słóżkom NMP i wszystkim pracownikom zakładu rehabilitacyjnego „Promiń” w Mariówce. Swoją drogą wszystkim polecam pobyt u sióstr, a w przedsionku wyłożone są foldery informacyjne. Zachęcam do zapoznania się z ich treścią.
  9. W przedsionku są również wyłożone pudełka skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Zachęcam aby w czasie WP składać do skarbonek choćby drobne sumy aby w Niedzielę Palmową przynieś je do kaplicy i ofiarować na potrzeby PKC.