1. Jeszcze dziś zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30
  2. Przypominam, że w styczniu Msze św. w dni powszechne sprawowane będą o godz. 9.00 z wyjątkiem wtorków, kiedy to Msza św. odprawiana będzie o godz. 6.30.
  3. W tym tygodniu w czwartek Kościół w swojej liturgii przeżywa jedno z najstarszych swoich świąt tzw. Epifanię, czyli Uroczystość Trzech Króli. W naszej parafii w tym dniu będą odprawione tylko Msze św. do południa czyli o godz. 9.00, 11.00 i 12.15. Podczas każdej z tych Mszy zostanie poświęcona kreda do oznaczenia naszych domów na znak przyjęcia nowo narodzonego Jezusa do naszych rodzin. Ze względu na to, że w tym roku nie odbędzie się gminny „Orszak Trzech Króli”, serdecznie zapraszam do włączenia się w nasze Archidiecezjalne uroczystości, które rozpoczną się Mszą św. celebrowaną o godz. 11.00 przez ks. abp. Grzegorza Rysia w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego na placu Wolności. Po Mszy św. wyruszy ulicą Piotrkowską barwny korowód kolędników. Jak zawsze będą to największe uliczne jasełka w Łodzi. Orszak zakończy się finałowym koncertem kolęd zespołu „Zakopower”. Zapraszamy do udziału w Orszaku i dania w ten sposób świadectwa naszej wiary.

Specjalne zaproszenie dla ministrantów!

Wszystkich kandydatów na ministrantów i ministrantów ze szkół podstawowych (pod opieką rodziców) zapraszamy do udziału w Orszaku na ul. Piotrkowskiej w roli pastuszków (stroje przygotowują rodzice). Ministranci w strojach kolędników będą mogli iść na przodzie Orszaku w sektorze VIP, tuż obok żywego wielbłąda. Prosimy o przekazanie tego zaproszenia opiekunom ministrantów. Księży opiekunów ministrantów zainteresowanych tym zaproszeniem prosimy o kontakt telefoniczny (505 05 66 04) w calu odebrania specjalnych wejściówek – identyfikatorów dla ministrantów.

Chciałbym jeszcze raz mocno podkreślić, że w czwartek w naszej parafii nie będzie Mszy o godz. 18.00.

4 Od poniedziałku rozpoczynam w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”.

Oto program wizyty na nadchodzący tydzień:

  1. 01 – poniedziałek - BORCHÓWKA GÓRNA

04.01   - wtorek – GRABINA ul. LIPOWA I DĘBOWA

05.01 – środa - GRABINA UL. LEŚNA

07.01 – piątek – GRABINA UL. KASZTANOWA I POLNA

08.01 – sobota -  UL. GŁÓWNA,W KALONCE, BUKOWCU i  GRABINIE

Oraz BUKOWIEC UL. AKACJOWA, JAWOROWA  GRABOWA,

  1. W czasie Świąt obiecałem, że dzisiaj podam szczegóły dotyczące naszego dorocznego balu karnawałowego. Jednak dopiero w tym tygodniu spodziewane są dalsze informacje o obostrzeniach epidemiologicznych lub ich cofnięciu, co jest raczej mało prawdopodobne. Do 10 stycznia nie wolno organizować zabaw tanecznych, oczywiście wyjątkiem była noc sylwestrowa. A zatem informacje o balu podam za tydzień.

Przy tej okazji chciałbym poruszyć sprawę związaną z obostrzeniami sanitarnymi. Jak wiemy w dalszym ciągu w publicznych pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych. Wiem, że to bardzo trudny temat, wywołujący wiele kontrowersji i podziałów w społeczeństwie, również w śród ludzi wierzących. Osobiście staram się rozumieć argumenty obu stron sporu i szanuję wolność wyboru Tym bardziej, że sam przy ołtarzu nie noszę maseczki min. ze względu na moją astmę. Mogę tylko apelować do stosowania się do obowiązujących zasad „ddm”. W tych trudnych czasach starajmy się szanować naszego bliźniego i słuchać się wzajemnie i być odpowiedzialnym za naszego bliźniego.

 

WAŻNE INFORMACJE CZYLI DEKALOG WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

1 W dniach od 08.01 do 17.01 w kolędzie będzie pomagał pasjonista o. Mirosław. Obydwaj mamy aktualne paszporty covidowe. Zachowując wszelkie rygory sanitarne, będziemy nosili ze sobą płyn do dezynfekcji oraz maseczki.

2 Ze względu na pandemię, proszę przygotować na stole naczynie z wodą, którą poświęcimy na początku naszego spotkania.  Dla tych którzy boją się przyjmować księdza w domu jest możliwość spotkania się na podwórku przed domem.

3 Tak jak w latach ubiegłych znakiem dla duszpasterzy, że rodzina mieszkająca na danej posesji czeka na wizytę kolędową, będzie otwarta brama lub furtka.

4 Od poniedziałku do piątku, przed południem odwiedzać będziemy tylko te rodziny które umówią się wcześniej ze mną telefonicznie, po południu kolęda  od godz.16.00 do ostatniej rodziny.

5 W sobotę od godz. 10.00 do ostatniej rodziny.

6 Istotą wizyty duszpasterskiej zwanej „ Kolędą” jest wspólna modlitwa oraz prośba o błogosławieństwo dla rodziny. Jest to również dobra okazja do rozmowy na temat życia naszej parafii.

7 Z przykrością informujemy, że ze względów pandemicznych w tym roku nie skorzystamy z wszelkich poczęstunków.

8 Dobrowolne ofiary na budowę kościoła proszę składać w kopercie lub dokonać tzw. „kolędowego przelewu” na parafialne konto, którego nr można odnaleźć na naszej parafialnej stronie – www.parafia kalonka.pl  Jednocześnie chciałem mocno podkreślić, że  nieporozumieniem byłby fakt, że ktoś miałby nie spotkać się z księdzem tylko dlatego, ze nie może złożyć ofiary na potrzeby parafii.

9 Jeżeli w wyznaczonym terminie dana rodzina nie będzie mogła przyjąć duszpasterza można umówić się na inny termin po 24 stycznia.

10 Kontakt telefoniczny do ks. proboszcza - 501 416 794