1. Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe.
  2. Przypominam, że w miesiącu styczniu w dni powszednie Msze św. będą sprawowane o godz. 9.00.
  3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego potocznie zwaną świętem Trzech Króli. W tym dniu tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, a przed południem porządek Mszy jak w każdą niedzielę czyli o godz. 9.00, 11.00 i 12.15. Podczas tych Mszy św. nastąpi obrzęd poświecenia kredy, którą naznaczymy drzwi naszych domów. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie tradycyjnego OTK do Plichtowa. Ale po Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy na Orszak kolędowy czyli występ żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat” i naszej scholii dziecięcej „Boży Raban”. Zarówno Msza jak i koncert będą transmitowane w internecie na naszej Facebooku na stronie parafiakalonka.
  4. W tym tygodniu z racji na drugi piątek miesiąca zachęcam do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy jak zwykle o godzinie 15.00, koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończymy naszą adorację błogosławieństwem o północy. Na stoliku przy gazetach jest lista na którą proszę się wpisać, na poszczególne godziny aby Pan Jezus nie pozostał sam w czasie adoracji. W tym czasie jak chyba nigdy dotąd potrzebujemy wyciszenia, modlitwy, czyli słuchania Pana Boga.
  5. Za tydzień z racji na II niedzielę miesiąca zbierana będzie tzw. „taca gospodarcza”.
  6. Przypominam, że do 17 stycznia obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Do tego terminu nie będzie też planowej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Ale po Mszy można zgłaszać się na spotkanie indywidualne, czyli na zaproszenie.