1. Dziś z racji na Święto Bożego Miłosierdzia po Mszach św. będą zbierane ofiary dla mieszkańców zniszczonego wojną Aleppo w Syrii. A o 17.30 zamiast nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  2. W tym tygodniu w liturgii:

W poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sienny, dz. i dK, Patronki Europy

We wtorek – przeniesiona z 25 kwietnia uroczystość św. Wojciecha bp. i m. Głównego patrona Polski.

W środę – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przypomnę, że w dni powszednie Litanie Loretańską śpiewamy po Mszy św. a w niedzielę o godz. 17.30.

W piątek – uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu obowiązuje niedzielny porządek nabożeństw.

W sobotę – wspomnienie św. Floriana, m.

  1. Jutro o godz. 17.00 próba scholii i zespołu wokalnego „Magnificat”. A o godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”
  2. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania. Po Mszy spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.
  3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w Niedzielę Palmową na tzw. tacę gospodarczą. Tym razem zebrane został 5657 zł. Kolejne 5000 zł przelałem na rzecz KMAŁ w ramach spłacania naszego długu. Do spłaty zostało nam jeszcze 280 tys. zł. Dziękuję też bardzo serdecznie za ofiary które systematycznie wpływają na konto naszej parafii lub do mnie osobiście. Przy tej okazji chciałem poinformować, że podczas Triduum Paschalnego i Świąt zebrałem blisko 16 000.00 zł. O tysiąc zł. więcej niż w roku ubiegłym. Bóg zapłać.
  4. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z tajemnicami różańcowymi i intencjami na obecny miesiąc dla członków KŻR.