1. Zgodnie z zapowiedzią dziś w kościołach w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na potrzeby polskich misjonarzy Afryce.
  2. Dziś o godz. 17.30 zapraszam serdecznie na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali.
  3. Jutro czyli 1 marca przypada Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

- w czwartek – święto św. Kazimierza Królewicza

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa połączone będą z Mszą św. W ten piątek wyjątkowo nie będzie wizyty u chorych. Do chorych z komunią św. udam się w piątek przed Niedzielą Palmową, w ramach rekolekcji parafialnych. Przypomnę, że w piątek  o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i droga krzyżowa. Drugie nabożeństwo drogi krzyżowej będzie odprawione bezpośrednio  po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. W przedsionku są pudełeczka skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną. Zachęcam do zabrania ich do domu i zbierania choćby drobnych sum pieniędzy które zaoszczędzimy rezygnując z jakiejś przyjemności. Przypomnę receptę na WP: modlitwa, post i jałmużna. Skarbonki przyniesiemy do kaplicy w Niedzielę Miłosierdzia, a zebrane w ten sposób pieniądze zasilą budżet naszego PKC.
  3. W dalszym ciągu zachęcam do modlitwy za kapłanów Koronką do krwawych łez Maryi.
  4. Po ponad roku od mojej drugiej operacji od 1 do 24 marca będę stypendystą NFZ, udając się na rehabilitację do Mariówki. Pod moją nieobecność posługę duszpasterską będzie pełnił znany już bardzo dobrze w naszej parafii o. Mirosław Lesiecki z zakonu pasjonistów. Jak wszystko dobrze się ułoży to wracam w raz rekolekcjonistą salezjaninem, ks. Kazimierzem Kurkiem, znanym miedzy innymi z programu „Sprawa dla reportera”. Rekolekcje w naszej parafii tradycyjnie odbędą się od czwartku do piątku przed Niedziela Palmową.
  5. Gazety i intencje
  6. W tym tygodniu do Domu Ojca odszedł śp. Jacek Kostecki mieszkaniec Plichtowa. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę 3.03 o godz. 15.00. W jego intencji odmówmy modlitwę za zmarłych. Wieczny odpoczynek…