1. Przypomnę, ze z racji na II niedziele miesiąca zbierana będzie tzw. „taca gospodarcza” a po Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Funduszu Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej.
  2. Jeszcze dziś zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 podczas którego będziemy dziękować za rozpoczęty wczoraj Rok Jubileuszowy obchodzony w Archidiecezji Łódzkiej z racji 100 lecia jej powstania.
  3. W dni powszednie zapraszam na Roraty o godz. 6.30
  4. Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu w naszej parafii będą rekolekcje adwentowe które będą trwały od czwartku do soboty, czyli od 17 do 19 grudnia. W związku z pandemią w tym roku rekolekcje będą miały charakter hybrydowy, tzn. będzie w nich można uczestniczyć w kaplicy, ale również będą transmitowane na stronie parafiakalonka na Facebooku. Rekolekcje tak jak poprowadzi siostra  Elżbieta Kowacz, długoletni dyrektor placówek oświatowych prowadzonych przez Prowincję Sandomierską Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej, aktualnie członek zarządu prowincji, pedagog w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej PROMIEŃ w Mariówce prowadzący  terapię funkcji poznawczych oraz odnowę duchową dla pacjentów Ośrodka.

A oto porządek rekolekcji:

Czwartek - godz. 18.00 Msza św. i konferencja

Piątek – godz. 18.00 Msza św. i konferencja

Sobota – godz. 9.00 Msza św. i konferencja

1. Wolontariusze zaopatrzeni w specjalne identyfikatory z pieczątkami naszej parafii i z pisemnym pełnomocnictwem ks. proboszcza, będą roznosić  poświęcone opłatki mieszkańcom naszej parafii, zachowując wszelkie środki ostrożności. W związku z tym, w tym roku rezygnujemy z podpisywania listy, a ofiary na potrzeby parafii będą składane bezpośrednio do zamkniętej puszki. Przypominam, że poświęcony opłatek to znak jedności wielkiej parafialnej rodziny rodzin. Opłatki oczywiście będzie można także nabyć po Mszy w zakrystii.
  2. Za tydzień z racji na trzecią niedzielę miesiąca nabożeństwo różańcowe połączone będzie z wymianą tajemnic dla Kół Żywego Różańca.
  3. W tym tygodniu zmarł kolejny ks. z naszej Archidiecezji, Tomasz Promiński, lat 59 proboszcz parafii p.w. św. Idziego w Bałdrzychowie.