1. Dziś we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Funduszu Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej.
  2. Jeszcze dziś zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
  3. W dni powszednie zapraszam na Roraty o godz. 6.30
  4. W tym tygodniu w poniedziałek próby poszczególnych zespołów odbędą się w stałych terminach, a w środę o godz. 19.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w intencji Synodu Powszechnego. Po Mszy 15 min. adoracja Najświętszego Sakramentu, a później odbędzie się kolejna sesja parafialnej grupy synodalnej.
  5. Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu w naszej parafii będą rekolekcje adwentowe które będą trwały od czwartku do soboty, czyli od 16 do 18 grudnia. W związku z pandemią w tym roku rekolekcje będą miały charakter hybrydowy, tzn. będzie w nich można uczestniczyć w kaplicy, ale również będą transmitowane na stronie parafiakalonka na Facebooku. Rekolekcje tak jak już wspominałem poprowadzi ojciec jezuita Janusz Tereszczuk z sanktuarium maryjnego w Świętej Lipce. A oto szczegółowy program rekolekcji:

Czwartek - godz. 18.00 Msza św. i konferencja, - o godz. 19.15 Liturgia Słowa i konferencja

Piątek – godz. 9.00 Msza św. dla seniorów i chorych podczas której będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych. – o godz. 18.00 Msza św. i konferencja, - o 19.15 LS i konfer.

Sobota – to dzień spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. Msze św. z możliwością spowiedzi o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.

Ofiary zbierane w ciągu trzech dni rekolekcji przeznaczone będą na rzecz wspólnoty zakonnej w Świętej Lipce.

1. Wczoraj zakończyliśmy roznoszenie opłatków. Jeśli do kogoś opłatki roznoszone przez wolontariuszy nie dotarły, to można nabyć je po Mszy św.  w zakrystii.
  2. Za tydzień z racji na trzecią niedzielę miesiąca o godz. 17.00 spotkanie KŻR połączone będzie z wymianą tajemnic, a o 17.00 nabożeństwo różańcowe.
  3. W zakrystii jest lista z terminami adwentowych spotkań z księdzem proboszczem, rodziców dzieci pierwszo komunijnych. Jeszcze nie wszyscy rodzice wybrali termin spotkania, dlatego ks. proboszcz prosi aby uczynić to jeszcze dzisiaj.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję panom z chóru „Dysonans” za pomalowanie sufitu nad prezbiterium oraz zmianę oświetlenia. Dziękuje też pewnej rodzinie z Wódki, która sponsorowała ten remont. Bóg zapłać.
  5. Gazety i intencje
  6. W tym tygodniu zmarł śp. Stanisław Staniszewski, właściciel sieci restauracji „Raz na Wozie”, wieloletni ofiarodawca zalewajki na kolejnych edycjach Rajdu „Tour de Kalonka”. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 14 grudnia o godz. 11.00 w kaplicy cmentarnej w Brzezinach. Pomódlmy się o spokój jego duszy: Wieczny odpoczynek …..