1. Na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 zapraszam członków KŻR.
  2. Od jutra do środy będą dyżurować księża posługujący w sakramencie pojednania. W przedsionku są wyłożone listy spowiedników. Aby uniknąć kolejek proszę oderwać kartkę z odpowiednią godziną i punktualnie przyjść do kaplicy do wybranego spowiednika. Bardzo mi zależy aby umożliwić przed świąteczną spowiedź jak największej liczbie osób.
  3. Od poniedziałku do czwartku zapraszam na roraty o godz. 06.30, a w środę z racji na 23 dzień miesiąca obchodzony w naszej parafii jako dzień naszego Patrona, po Mszy św. zostanie odprawiona nowenna do św. Ojca Pio. Bezpośrednio po nabożeństwie czyli ok. godz. 07.30 zapraszam chętnych do pomocy przy tworzeniu świątecznego wystroju naszej kaplicy.
  4. W tym roku w wigilię Bożego Narodzenia w naszej kaplicy będą odprawione dwie tzw. Msze pasterskie. Pierwsza o godz. 22.00 a druga o godz. 24.00.
  5. W pierwszy i drugi dzień świąt porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość św. Rodziny, ale 12 – to również  liturgiczne wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Podczas każdej  Msza św. odbędzie się obrzęd  poświecenia wina. Tradycyjnie w tym dniu można podarować wino mszalne do celów liturgicznych na rzecz naszej parafii.
  7. Chciałbym poinformować, że w ubiegłą niedzielę na tzw. „tacę gospodarczą” zostało zebrane 1863 zł. Bóg zapłać za dary serca. Chciałbym też gorąco podziękować wszystkim ofiarodawcą którzy wsparli budżet naszej parafii ofiarami złożonymi przy okazji nabywania opłatków. Dzięki Waszej ofiarności zostało zebrane ponad 4 000 zł. Dzięki tym ofiarom mogłem przelać na konto KMAŁ kolejne 5000 zł. i nasz dług stopniał z 300 000 do 100 000 zł. Dziękuje wolontariuszom, którzy roznosili opłatki do naszych parafian i w ich imieniu chciałbym podziękować za życzliwe przyjęcie oraz słodkie wsparcie. Moje podziękowania składam również wszystkim naszym parafianom i ofiarodawcą z poza parafii za stałe wpłaty, które wpływają na nasze konto parafialne, oraz bezpośrednio do mnie. Na naszym parafialnym koncie jest ponad 400 000 zł. O szczegółach związanych z budową powiem podczas nabożeństwa na zakończenie starego roku.
  8. Przypominam, ze opłatki są ciągle do nabycia w zakrystii. Niestety nie ma już świec Caritasu.
  9. W tym tygodniu ks. Arcybiskup wydał rozporządzenie w sprawie wizyty duszpasterskiej zwanej „Kolędą”. Wszyscy duszpasterze mają się stosować do obostrzeń sanitarnych i ogłoszonej przez władze narodowej kwarantanny, która obowiązuje od 28.12.2020 do 17.01.2021 r. Dlatego w tych dniach kolędy nie będzie. Odwołujemy również wszystkie imprezy jak tradycyjnie odbywające się w naszej parafii okolicznościowe koncerty, sylwestrowy rajd „TdK”, czy „OTK”. Przypominam, że w miesiącu styczniu w dni powszednie Msza św. będzie sprawowana o godz. 9.00. A ponieważ wiele osób zwracało się do mnie z prośbą aby choć raz w tygodniu mogła być Msza św. o 6.30, to od lutego 2021 r w każdy wtorek właśnie o tej godzinie sprawowana będzie liturgia Mszy św. Oczywiście będą o tym jeszcze przypominał.