1. Z racji na Dzień Życia Konsekrowanego po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na potrzeby zakonów kontemplacyjnych Archidiecezji Łódzkiej.
  2. Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe.
  3. Od jutra powracamy do sprawowania Mszy św. w tradycyjnym porządku, a zatem od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o 9.00.
  4. W poniedziałek o godz.17.00 próba „Bożego Rabanu” i jednocześnie zespołu wokalnego „Magnificat”. O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.
  5. Jeżeli nic się nie zmieni, to we wtorek idę do szpitala na planowaną już od dawna operację drugiego biodra, a bezpośrednio po zabiegu udam się na rehabilitację. Nie potrafię powiedzieć dokładnie kiedy znowu się spotkamy. Pod moją nieobecność Msze św. w dni powszednie będzie sprawował ks. Karol Andrzejczak a w niedziele ks. Eugeniusz Gieparda. W tym czasie na plebani będą mieszkać moi rodzice. Proszę o modlitwę w mojej intencji.
  6. Wczoraj zakończyłem spotkania z rodzinami naszej parafii w ramach w ramach wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. W tym roku w kolędzie pomagał mi o. Mirosław Lesiecki, pasjonista z Rzymu, a prywatnie mój kolega z technikum i serdeczny przyjaciel. Jeden dzień wizytował rodziny naszej parafii również salezjanin ks. Piotr Przesmycki. W związku z przypadającymi na czas kolędy feriami zimowymi dzieci i młodzieży szkolnej wiele osób wyjechało i stąd frekwencja była niższa niż w tamtym roku. Odwiedziliśmy blisko 360 rodzin co stanowi niewiele ponad połowę domów na terenie naszej parafii. Tradycyjnie wchodziliśmy tylko do domów gdzie otwarta była brama albo furtka. Być może nie odwiedziliśmy wszystkich, którzy czekali, za co serdecznie przepraszam, ale dla takich osób był cały tydzień gdzie można było zgłaszać zaległe wizyty. Chciałbym bardzo podziękować za życzliwe przyjęcie zarówno mnie jak i pozostałych księży. Dziękuję za wszystkie uwagi dotyczące naszej życia naszej parafii oraz zatroskanie o budowę naszej świątyni. Dziękuję za ofiary złożone z racji kolędy. To tym razem suma w wysokości 43860.00 zł + 500 $ amerykańskich. Dziękuję też za inne podarunki w pudełeczkach, słoiczkach czy buteleczkach w tym za wino do celów liturgicznych. Od dzieci otrzymałem kilka laurek „ dla księdza”, ale przede wszystkim dziękuję za to, że jesteście. Teraz na jakiś czas musimy się pożegnać ale mam nadzieję, że po moim szczęśliwym powrocie będę chciał wcielić w życie niektóre propozycje naszych parafian.
  7. Za tydzień druga niedziela miesiąca, a zatem będzie zbierana taca gospodarcza na spłatę naszego długu, który na dziś wynosi 195000.00 zł. W tym tygodniu zapłaciłem za blisko 150 tys. zł za wykonane dotychczas prace instalatorskie. Na koncie naszej parafii jest suma 287694.00