1. Przypominam, że dziś jeszcze przed ostatnie nabożeństwo majowe w naszej kaplicy o 17.30. A jutro na ostatnie nabożeństwo majowe zapraszam do kapliczki na posesji pp. Kołysko, Wódka ul. Pszeniczna. Początek jak zwykle na godz. 20.00.
  2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwo będzie sprawowane bezpośrednio po Mszy św. w niedzielę o godz. 17.30.
  3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu tradycyjnie będzie odprawiona tylko jedna Msza św. o godz. 11.00, po której, wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach tj. pierwszy ołtarz na ulicy Narcyzowej przy posesji państwa Matczuków. O pomoc w dekorowaniu ołtarza i kwiaty proszę mieszkańców Kalonki oraz Niecek, Borchówki i Dobieszkowa. Drugi ołtarz mieści się na rogu ul. Jaśminowej i Dąbrówki. O dekorację proszę mieszkańców Kalonki, Dąbrówki i Borek. Trzeci ołtarz tradycyjnie będzie przy kapliczce w Kalonce. O dekorację proszę mieszkańców Kalonki, Kopanki i Wódki. O dekorację czwartego ołtarza na froncie budującego się kościoła, proszę mieszkańców Kalonki, Bukowca i Grabiny. Bardzo proszę o udekorowanie całej trasy procesji oraz o zbiórkę ofiar na kwiaty do poszczególnych ołtarzy. Pieniądze proszę przekazać bezpośrednio osobą odpowiedzialnym za poszczególne ołtarze. Ze względu na chorobę pp. Matczuków, pieniądze na kwiaty można przynosić do pp. Maliszewskich mieszkających w Kalonce, róg tzw. ul. Skoszewskiej i Narcyzowej. Na  Mszę i procesję, przynosimy okolicznościowy śpiewnik z ubiegłego roku. Bardzo proszę o włączenie się do asysty oraz śpiewu uwielbienia Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.  Dziewczynki, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii św. zapraszam do sypania kwiatków podczas procesji. Kwiatki przynosimy bezpośrednio na procesję.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Jak już wiemy w czwartek przypada Boże Ciało i litania do NSJ zostanie odmówiona bezpośrednio po Mszy św. a przed procesją. W piątek przed południem udam się do chorych pod wskazane najpóźniej do środy adresy. W sobotę modlitwy do MB Fatimskiej połączone będą z Mszą św. o godz. 9.00.