1. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę prze świętem Miłosierdzia Bożego, zarówno dziś jak i przez całą Oktawę Wielkanocną nowenna połączona będzie z Mszą św.
  2. Jutro PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze jak w każdą niedzielę. Nie będzie, podobnie jak dzisiaj, nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.
  3. We wtorek w Oktawie Wielkanocnej nie będzie Mszy o godz. 6.30. Zapraszam na Mszę o godz. 18.00.
  4. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie PRE.
  5. W tym tygodniu przypada drugi piątek miesiąca. W związku z tym zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 24.00. Tradycyjnie zwracam się z prośbą o wpisanie się na listę czuwających, która wyłożona jest na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Tym razem w piątek o godz. 15.00 zapraszam na tzw. Drogę Światła, której w naszej parafii jeszcze nie było. To stosunkowo młode nabożeństwo oparte jest na czternastu stacjach związanych z wydarzeniami okresu wielkanocnego. Tak jak już wspominałem nowenna przed świętem Miłosierdzia połączona będzie z Mszą św.
  6. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam chętnych do pomocy w przygotowaniu kaplicy polowej do tegorocznego letniego sezonu. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie będziemy czekać do maja, lecz gdy tylko pogoda dopisze liturgia sprawowana będzie w naszej „Bazylice Leśnej”, jak to zwykł mówić ks. Piotr. Już dziś mogę to śmiało powiedzieć, , że został mianowany kapelanem w „Promieniu” w Mariówce w miejsce prowadzącego w naszej parafii, tegoroczne rekolekcje wielkopostne, ks. Kazimierza Kurka. Dziękując ks. dr Piotrowi Przesmyckiemu za wieloletnią pomoc duszpasterską, życzę obfitości łask Bożych na nowym, niełatwym odcinku duszpasterskim.
  7. Przyszła niedziela zwana Świętem Miłosierdzia będzie okazją do przyniesienia jałmużny wielkopostnej zbieranych do pudełeczek skarbonek Caritasu, które były rozdawane na początku Wielkiego Postu.
  8. Gazety i intencje.
  9. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego i Triduum Paschalnego