1. Przypominam, że nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w naszej kaplicy w niedziele o godz. 17.30 a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św.
  2. W najbliższą środę 10 czerwca przed południem udam się z komunią św. pod wskazane najpóźniej do wtorku adresy.
  3. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Pomimo trwającej pandemii koronawirusa, po Msza św. o godz. 11.00, wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach tj. pierwszy ołtarz na ulicy Narcyzowej przy posesji państwa Matczuków. O pomoc w dekorowaniu ołtarza i kwiaty proszę mieszkańców Kalonki oraz Niecek, Borchówki i Dobieszkowa. Drugi ołtarz mieści się na rogu ul. Jaśminowej i Dąbrówki. O dekorację proszę mieszkańców Kalonki, Dąbrówki i Borek. Trzeci ołtarz tradycyjnie będzie przy kapliczce w Kalonce. O dekorację proszę mieszkańców Kalonki, Kopanki i Wódki. O dekorację czwartego ołtarza na froncie budującego się kościoła, proszę mieszkańców Kalonki, Bukowca i Grabiny. Bardzo proszę o udekorowanie całej trasy procesji oraz o zbiórkę ofiar na kwiaty do poszczególnych ołtarzy. Pieniądze proszę przekazać bezpośrednio osobą odpowiedzialnym za poszczególne ołtarze. Proszę przynieść na Mszę i procesję okolicznościowy śpiewnik z ubiegłego roku.. Bardzo proszę o włączenie się do śpiewu uwielbienia Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Jak zwykle będą potrzebni  chętni do asysty, tutaj liczę na młodzież która w minioną środę przyjęła sakrament bierzmowania oraz ich rodziców. Potrzebni będą czterej chłopcy do figurki Pana Jezusa i cztery dziewczynki do niesienia figury Matki Bożej. Mogą być więcej dziewcząt i chłopców na zmianę. Ponieważ nie było jeszcze w tym roku I Komunii św. do sypania kwiatów zapraszam dzieci rocznicowe i wszystkie inne dziewczynki w białych sukienkach. W tym roku będziemy gościć podczas Mszy św. i procesji trzech księży. Oprócz księdza Piotra i Eugeniusza będzie również podobnie jak w roku ubiegłym klaretyn, ks. Zbigniew Łaś. W związku z tym mogę jeszcze przyjąć dwie intencje mszalne.
  4. Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Podczas czerwcowego nabożeństwa będzie mini procesja eucharystyczna wokół różańca.
  5. W sobotę przypada 13 czerwca kolejna rocznica objawień Matki Boskiej w Fatimie. Po Mszy św. o godz. 9,00 odmówimy pokutny różaniec. Procesje z MB połączymy z procesją eucharystyczną w czasie czerwcowego nabożeństwa.
  6. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. W związku z tym zbierana będzie tzw. „Taca gospodarcza”.