1. Zgodnie z zapowiedzią z przed tygodnia, dziś z racji na zakończenie tygodnia modlitw o powołania kapłańskie i zakonne , po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego,
  2. Przypominam, że dziś święto flagi państwowej, jeżeli ktoś jeszcze nie wywiesił flagi, zachęcam do uczynienia tego po powrocie z Mszy św. Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo majowe.
  3. Przypomnę, że w dni powszednie nabożeństwa majowe odprawiane są bezpośrednio po Mszy św.

- w poniedziałek czyli jutro – Uroczystość MB Królowej Polski, oraz kolejna rocznica ustanowienia Konstytucji Trzeciego Maja. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

- we wtorek – wspomnienie św. Floriana, m.

- w czwartek – święto św. św. Apostołów Filipa i Jakuba. To również pierwszy czwartek miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwo połączone będzie z nabożeństwem majowym.

- w tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem udam się z komunią św. do chorych. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.30. Okolicznościowe nabożeństwo połączone będzie z nabożeństwem majowym.

- w sobotę – uroczystość św. Stanisława, bp. i m. – Głównego Patrona Polski

1. Za tydzień zbierana będzie tzw. „taca gospodarcza”.
  2. Chciałbym poinformować, że nabożeństwa majowe przy kapliczkach rozpoczniemy w drugiej połowie maja. Szczegółowy plan podam w późniejszym czasie. Jeśli u kogoś na posesji jest kapliczka i chciałby ją omodlić śpiewając litanie loretańską, to trzeba poinformować ks. proboszcza najpóźniej do przyszłej niedzieli.
  3. W tym tygodniu odeszła do domu Ojca śp. Romualda Miarecka, lat 67 mieszkanka Kalonki. Termin pogrzebu jest jeszcze nie znany. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….