1. Z racji na  drugą niedzielę miesiąca, zbierana jest tzw. „taca gospodarcza”. Powiem tylko, że w dalszym ciągu nie możemy ruszyć z pracami wykończeniowymi w  kościele, ale rozpoczęły się prace związane z pokryciem blachą, dachu domu parafialnego. Więcej szczegółów na temat finansów parafialnych oraz czekających prac podam za tydzień.
  2. Przypominam, że nabożeństwa majowe w niedzielę odbywają się o godz. 17.30, a w dni powszednie połączone są z Mszą św.
  3. Chciałbym poinformować, że w tym roku dzieci z klas trzecich SP przystąpią do Komunii w dwóch terminach. Grupa I w niedzielę 16 maja, podczas Mszy św. o godz. 12.15, a w niedziele 23 maja przystąpi grupa II, również podczas Mszy św. o godz. 12.15. W związku z tym jutr tj, w poniedziałek o godz.17.00 odbędzie się  próba dla dzieci i rodziców z grupy I , a we wtorek o godz. 17.00 grupy II. Obecność obowiązkowa.
  4. Uwzględniając prognozy pogody chciałbym już w tym tygodniu zaproponować spotkania przy kapliczkach, początek o godz. 20.00. I tak jutro 10.05 przy Krzyżu w Bukowcu. We wtorek 11.05 przy krzyży w Borchówce i w środę 12.05 przy kapliczce w Dobieszkowie.

- w czwartek – przypada 13 maja, a zatem 104 rocznica pierwszego objawienie NMP w Fatimie. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Na modlitewny „Wieczór Fatimski”.  Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 20.00 pod figurką MB Fatimskiej na Dębie na parkingu na pl. Jana Pawła II gdzie zaśpiewamy Litanię Loretańską i odmówimy pokutny różaniec w intencji zadość uczynienia z grzechy. Później będzie Msza św. w naszej kaplicy w domu parafialnym ,  i na koniec odbędzie się procesja światła z Figurą MB Fatimskiej. Przypominam o zabraniu na to nabożeństwo świec lub lampionów.

- w piątek – święto św. Macieja Ap. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna będzie połączona z majowym nabożeństwem. Ten dzień to również drugi  piątek miesiąca dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Przypomnę, że czuwanie trwa od 15.00 do 24.00, Jak zwykle proszę  o wpisanie się na listę czuwających. Lista jest na stoliku z gazetami.

- w sobotę podczas Mszy św. dzieci z I grupy komunijnej odnowią przyrzeczenia chrzcielne, oraz przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pojednania. Będzie to też okazja do spowiedzi dla rodziców i krewnych.

1. Zapowiedzi:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się, nasz parafianin, kawaler Arkadiusz Brzeziński oraz Marta Przeganiała, panna z parafii św. Marcina w Oszkowicach.

1. Pogrzeb śp. Romualdy Miareckiej z Kalonki na Dołku, odbędzie się w czwartek o godz. 13.00.