1. Zgodnie z zapowiedzią z sprzed tygodnia po Mszy zbierane będą ofiary dla Caritas Archidiecezji Łódzkiej na organizacje kolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin.
  2. Ze względu na chorobę ks. Proboszcza w tym roku nie śpiewaliśmy litanii do NMP przy kapliczkach. Z inicjatywy Grupy Modlitwy Ojca Pio zrodziła się myśl aby w ostatnim tygodniu maja przynajmniej trzy razy tj. w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00 spotkać się przy kapliczce na skrzyżowaniu ulicy Aksamitnej i Marmurowej aby zachować naszą majową tradycję. Dziś nabożeństwo w kaplicy o godz. 17.30 a we wtorek i w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00

W piątek – święto Nawiedzenia NMP

W sobotę – wspomnienie św. Justyna m. W tym dniu rozpoczynamy śpiewać litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypomnę, że podobnie jak w maju nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie połączone będzie z Mszą św. a w niedziele o godz. 17.30.

1. W sobotę przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji zapraszamy dzieci z naszej parafii wraz z rodzicami na wspólne ognisko o godz. 19.00. Zaproszenie ksiądz proboszcz kieruje szczególnie do dzieci ze scholii „Boży Raban” ministrantów a także do dzieci, które w tym oraz ubiegłym roku przystąpiły do I komunii św. Zapraszam również dorosłych min. zespół wokalny „Magnificat” chór męski „Dysonans”, „Seniorów z Kalonki” i wszystkich, którzy działają w grupach parafialnych. Wszak wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi. Ognisko będzie miało charakter „koszyczkowy” a zatem przynosimy ze sobą „coś” na ognisko.
  2. Za tydzień zbiórka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.