1. Przypominam, że do końca sierpnia ks. proboszcz przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym „Promień” w Mariówce koło Przysłuchy. Ks. Proboszcz pozdrawia wszystkich parafian i gości i prosi o modlitwę w jego intencji, szczególnie o to aby mógł powrócić do pełnej sprawności.

- w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika

- we wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy i zakonnicy, założycielki zakonu Klarysek

- w czwartek – 13 sierpnia 103 rocznica sierpniowych Objawień Fatimskich.                       W tym dniu nie będzie Mszy św. o 19.00. Na wieczór fatimski zapraszam                      o godz. 20.00. Jak zwykle rozpoczniemy Mszą św. po której odmówimy pokutny różaniec, a na koniec odbędzie się procesja światła z figurą MB Fatimskiej. Przypominam o zabraniu świec lub lampionów.

- w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, zakonnika                                i męczennika

- w sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP i jednocześnie 100 rocznica Bitwy Warszawskiej czyli tzw. „Cudu nad Wisłą”. W tym dniu w naszej kaplicy zostanie odprawiona tylko jedna Msza św. o godz. 9.00. Na zakończenie Mszy św. zostaną poświecone kwiaty zioła, czyli tzw. „wianki” . Bezpośrednio po Mszy wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium WNP Skoszewskiej. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów związanych                                  z koronawirusem, a mianowicie o zachowaniu dystansu społecznego wynoszącego obecnie 1,5 m, a także o liczbie uczestników, która nie może przekroczyć 150 osób, co raczej nas nie dotyczy, gdyż nigdy jeszcze nasza pielgrzymka nie liczyła tylu uczestników. W imieniu ks. kustosza Roberta Batolika wszystkich zapraszam na Mszę św. odpustową do St. Skoszew na godz. 12.00.

1. Dziękuję za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tzw. „tacę gospodarczą”. W imieniu ks. proboszcza składam serdeczne staropolskie „Bóg zapłać”