1. Solidarni z Bejrutem

4 sierpnia 2020 roku stolicą Libanu, Bejrutem, wstrząsnęła potężna eksplozja, która zrujnowała znaczną część miasta. Szacuje się, że w wyniku tej tragedii 160 osób straciło życie, ponad 6 tysięcy ludzi jest rannych, a około 300 tysięcy osób straciło dach nad głową.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” natychmiast uruchomiły zbiórkę na pomoc mieszkańcom Bejrutu. Na miejscu jest prezbiter łódzkiego Kościoła ks. Przemysław Szewczyk, prezes Stowarzyszenia „Dom Wschodni – Domus Orientalis”, który relacjonuje na bieżąco wydarzenia z Bejrutu. Dzięki jego obecności uruchomiona została już pomoc na miejscu. Z zebranych do tej pory środków, w wysokości 40 tysięcy złotych, uruchomiona została kuchnia dla wolontariuszy, którzy pracują przy porządkowaniu miasta oraz zakupiono środki higieniczne i opatrunkowe dla poszkodowanych. Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” wraz ze wspólnotą Redemptoris Mater z Bejrutu znalazło również ekipę remontową, która rozpoczęła naprawy mieszkań w najbiedniejszej dzielnicy miasta.

Dzisiaj (16 sierpnia), we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Solidarni z Bejrutem”. Pamiętajmy również o modlitwie za dotkniętych tragedią mieszkańców Bejrutu oraz tych, którzy niosą im pomoc.

- w poniedziałek - wspomnienie św. Jacka, prezbitera

- wspomnienie św. Bernarda, opata

- w piątek – wspomnienie św. papieża Piusa X. Przypominam, że w tym dniu wyruszy  95. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: JEDEN DUCH, JEDNO SERCE. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej o godz. 6.00.

- w sobotę – wspomnienie NMP Królowej

1. W przyszłą niedzielę przypada 23 dzień miesiąca, obchodzony w naszej parafii jako dzień naszego Patrona. Po wieczornej Mszy św. zapraszam na nowennę do św. Ojca Pio.
  2. W ubiegłą niedzielę na tzw. tacę gospodarczą została zebrana suma 4 112.00 zł. Na konto Kurii zostało wpłacone kolejne 5 000.00 zł. Dług naszej parafii to już tylko 85 000.00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy gorące podziękowania. Dziękuję również wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w pielgrzymce do sanktuarium Wniebowzięcia NMP, oraz tym którzy uczestniczyli w odpustowej sumie. Bóg zapłać.