1. Dziś bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do maryjnego sanktuarium w Starych Skoszewach aby uczestniczyć w uroczystościach odpustowych które rozpoczną się o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam.

- we wtorek – wspomnienie św. Jacka, pr.

- w piątek – wspomnienie św. Bernarda, op. i DK

- w sobotę – wspomnienie św. Piusa X, pap.

1. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy21 sierpnia z Sanktuarium MB Zwycięskiej. Zapisy odbędą się w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi. Ze względu na weryfikację szczepień, w tym roku zapisy odbędą się tylko w jednym miejscu.
    W formie on-line będą mogły zapisać się jedynie osoby, które przeszły szczepienie. Szczególną formą pielgrzymowania będzie pielgrzymowanie duchowe. Do tej grupy będzie można zapisać się w każdej parafii.
  2. Jak co roku Caritas AŁ organizuje akcje „Tornister pełen uśmiechu”. Celem akcji jest wsparcie dzieci z ubogich rodzin w zakupie wyprawki szkolnej. Dotąd udało nam się otoczyć opieką ok. 10 tys. uczniów szkół podstawowych i średnich.

W ostatnich latach nastąpiła poprawa statusu materialnego w Polsce, poprzez wprowadzenie programów wspierających rodziny w postaci 500+ oraz Dobry Start (sfinansowanie wyprawki szkolnej), jednak dalej są rodziny, którym pomoc jest w dalszym ciagu potrzebna. Akcja „Tornister pełen uśmiechów” juz trzeci rok jest również organizowana dla dzieci polskiego pochodzenia, mieszkających na Wschodzie. Wyprawki szkolne docierają do polskich rodzin mieszkających na Wileńszczyźnie oraz Ukrainie.

Wyprawka szkolna zawiera między innymi: zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, kredki, farby, zestaw linijek, cyrkiel, kalkulator, liczydło, nożyczki, gumki, korektor, zakreślacz, mazaki.

1. Na stronie internetowej www.lodzkiejerycho można zgłosić swój udział w wyjątkowym wydarzeniu modlitewnym. 04.09 br. z parafii MB Fatimskiej wyruszy rajd modlitewny w intencji naszego miasta. Odbiór pakietów pielgrzyma od godz. 8.00. O godz. 9.00 Msza św. a zakończenie rajdu na Starym Rynku w Łodzi koncertem uwielbienia. Organizatorzy poszukują też przewodników do poszczególnych grup, którzy również mogą się zgłaszać na w/w stronie internetowej.
  2. Przy tej okazji chciałbym poinformować, że XIX edycja Amatorskiego Rajdu Rowerowego i Pieszego „Tour de Kalonka” odbędzie się 18.09 br. Szczegóły podam w przyszłą niedzielę.