1 Dzisiaj Mszą św. o godz. 13.30 rozpoczną się w GPCKiE w Plichtowie, gminno – parafialne dożynki. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do dziękczynienia za tegoroczne plony.

2 W tym tygodniu w liturgii:

- w poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej.

 -we wtorek – wspomnienie św. Moniki

-w środę – wspomnienie św. Augustyna

- w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3 Powoli kończą się wakacje. Już w przyszłą niedzielę 01.09 powracamy do zwykłego porządku sprawowania nabożeństw. I tak za tydzień powraca Msza św. o godz. 12.15 na którą w sposób szczególny zapraszam dzieci wraz z rodzicami z obecnych klas III które w maju 2020 roku  przystąpią do I – Komunii św.  Zaproszenie również kieruję do dzieci z kl. IV, które do komunii św. po raz pierwszy przystąpiły w maju tego roku.  Będzie to bardzo dobra okazja do pogłębienia swojej eucharystycznej więzi z Panem Jezusem. Wieczorna Msza św. w niedziele powraca o godz. 18.00, poprzedzona o 17.30 Różańcem lub innym okolicznościowym nabożeństwem. O innych sprawach związanych z duszpasterstwem w naszej parafii powiem za tydzień.

4 Wielkimi krokami zbliżają się ważne dla naszej parafii wrześniowe uroczystości. I tak niech przypomnę: 08.09 to 18 rocznica powstania naszej parafii. Sobota 21.09 to dzień XVIII Amatorskiego Rajdu Rowerowego i Pieszego „Tour de Kalonka”.  Uroczystości odpustowe ku czci naszego patrona odbędą się w tym roku w niedzielę 22.09 na Mszy św. o godz. 12.15, w wigilię liturgicznego wspomnienia św. Ojca Pio. Natomiast 26. 09 wyruszy z naszej parafii, IV już w jej osiemnastoletniej historii, pielgrzymka do Ziemi św. i Jordanii. W związku z tym chciałbym już dziś zaprosić na spotkania, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę. I tak: w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.15 czyli ok. godz. 13.15, zapraszam na spotkanie przed pielgrzymką, podczas którego poruszymy bardzo ważne sprawy związane z naszym bezpieczeństwem i organizacją oraz przebiegiem pielgrzymki. Obecność obowiązkowa. W przyszły poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszam na organizacyjne spotkanie przed „Tour de Kalonką”. W minionym tygodniu na pierwszym spotkaniu przyszły tylko cztery osoby, którym za tą obecność bardzo dziękuję. Od samego początku nasz Rajd, który dziś jest sam w sobie pewną bardzo rozpoznawalną marką, był przygotowywany i prowadzony przez wolontariuszy z naszej parafii. Ale w miarę upływu lat z różnych względów wolontariusze się wykruszyli. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą do naszych parafian o zaangażowanie się w Rajd. Jak zwykle zwracam się też do osób indywidualnych lub przedstawicieli różnych firm o nagrody dla uczestników rajdu oraz rzeczy na kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na zasilenie konta budowy kościoła. Uroczystości odpustowe chciałbym omówić z Radą Parafialną we wtorek 03.09. po wieczornej Mszy św. Przypominam, że PRD stanowią przedstawiciele poszczególnych grup i wspólnot działających przy naszej parafii. Oczywiście o wszystkich tych spotkaniach przypomnę za tydzień.

5 Podziękowania za wyprawki dla uczniów oraz od dzieci z Salezjańskiej Ochronki Bałuckiej.