1 Od dziś powracamy do zwykłego porządku sprawowania nabożeństw. Przypomnę, że Msza św. w niedzielę sprawowane są o godz. 9.00, 11.00 i 12.15. Na tę ostatnią Mszę św. w sposób szczególny zapraszam dzieci wraz z rodzicami z obecnych klas III które w maju 2020 roku  przystąpią do I-szej Komunii św.  Zaproszenie również kieruję do dzieci z kl. IV, które do komunii św. po raz pierwszy przystąpiły w maju tego roku.  Będzie to bardzo dobra okazja do pogłębienia swojej eucharystycznej więzi z Panem Jezusem. Wieczorna Msza św. w niedziele powraca o godz. 18.00, poprzedzona o 17.30 Różańcem lub innym okolicznościowym nabożeństwem.

2 W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. I dK. To dzień imienin naszego Arcypasterza w intencji którego zostanie odprawiona Msza św. w Archikatedrze o godz. 12.00.

3 Od jutra rozpoczynamy spotkania grup parafialnych. O godz. 17.00 próba scholii dziecięcej „Boży Raban” i równolegle żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”. O 18.00 Msza św. na inauguracje spotkań modlitewnych Odnowy Charyzmatycznej. Po Mszy tj. ok. 19.00 spotkanie organizacyjne przed TdK. A o godz. 20.00 pierwsza po wakacjach próba męskiego chóru „Dysonans”.

4 We wtorek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 tj. o 18.30 chciałbym się spotkać z Duszpasterską Radą Parafialną. Przypomnę, że w jej skład wchodzą przedstawiciele poszczególnych grup i wspólnot działających przy naszej parafii a także sołtysi lub inni przedstawiciele sołectw z terenu naszej parafii. Tematem będzie ustalenie programu duszpasterskiego na nowy rok szkolny oraz przygotowanie uroczystości odpustowych które w tym roku odbędą się w niedzielę 22 września o godz. 12.15.

5 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą połączone z wieczorną Mszą św. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam służbę liturgiczną ołtarza na pierwsze po wakacjach spotkanie modlitweno formacyjne. W piątek od godz. 9.00 udam się z komunią św. do chorych pod wskazane do czwartku adresy. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30. Msza ku czci NSJ i adoracja o godz. 18.00. Na tę Mszę św. zapraszam kandydatów do bierzmowania z obecnych klas VIII.

6 Za tydzień z racji na drugą niedzielę miesiąca zbierana będzie tzw. taca gospodarcza.

7 Przypominam, że dziś po Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów biorących udział w pielgrzymce do Ziemi św. i Jordanii w dniach 26.09 -  05.10