1. Dokładnie dziś przypada 18 rocznica erygowania przez Arcybiskupa Władysława Ziółka naszej parafii. W związku z tym po Mszy św. o godz. 12.15 tj. ok godz.13.00, zapraszam na tort urodzinowy.
  2. W tym tygodniu w liturgii: W piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma bp. i dK. To również 13 dzień miesiąca i kolejna rocznica objawień Maryjnych. Wyjątkowo msza św. będzie odprawiona o godz. 19.00 a po niej zapraszam na fatimski różaniec i procesję z figurą MB Fatimskiej. Na tę Mszę i nabożeństwo zapraszam szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VIII i I szkół średnich. W sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wiem, że wiele osób wybiera się w tym dniu do Włocławka na modlitewne czuwanie „Polska pod Krzyżem”. Dla tych którzy nie wybierają się do Włocławka parafia p.w. św. Andrzeja Boboli w Nowosolnej organizuje wieczorne czuwanie w łączności z czuwaniem ogólnopolskim. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam. Szczegóły tego spotkania są na plakacie przypiętym do belki na końcu kaplicy polowej.
  3. W poniedziałek o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej „Boży Raban” i równolegle żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”. Po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie modlitewne Odnowy Charyzmatycznej. A o godz. 20.00 pierwsza po wakacjach próba męskiego chóru „Dysonans”.
  4. W miniony wtorek odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej podczas którego padła propozycja, aby w ramach przygotowania do uroczystości odpustowych które w tym roku odbędą się w niedzielę 22 września o godz. 12.15, obejrzeć wspólnie najnowszy film o naszym patronie. Seans zamknięty mógłby się odbyć w czwartek 19.09 w łódzkim Multikinie przy ul. Piłsudskiego. Cena biletu to jedyne 12 zł. Dojazd na własną rękę. Ja mogę zabrać siedem osób które nie mają jak dojechać. Jest jednak jeden warunek, że musimy zebrać min. 80 osób. Dlatego po Mszy św. będę zbierał zapisy chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Chodzi o to czy zbierze się odpowiednia ilość osób.
  5. Jak co roku zwracam się do osób prywatnych i przedstawicieli firm o sponsoring ARRiP „Tour de Kalonka”. Jeżeli ktoś chciałby, aby zamieścić logo na mapkach uczestnictwa to proszę o kontakt ze mną do końca tego tygodnia. Są już plakaty na XVIII edycję TdK i prosiłbym o pomoc w rozwieszeniu ich w stosownych miejscach. Kolejny objazd tras dla przewodników którzy nie mogli objechać tras wczoraj odbędzie się w najbliższą sobotę. Zbiórka przed Domem Parafialnym o godz. 10.00
  6. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tzw. tacę gospodarczą. Od jutra będzie kładziona papa izolacyjna i pierwsza warstwa styropianu pod ogrzewanie podłogowe. Jeżeli ktoś zna fachowca , który mógłby wykonać drobne prace hydrauliczne w naszej świątyni to proszę o kontakt.
  7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci, komunijnych.