1. Przypominam, że od dziś Msze św. w niedziele sprawowane są o godz. 9.00, 11.00 i 12.15. A wieczorem nabożeństwo o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00. A w dzi powszednie od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 9.00.

1. Dziś o godz. 12.15 dwanaścioro dzieci z naszej parafii przyjmie po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa w Komunii św. a od jutra rozpoczną przeżywanie tzw. „Białego Tygodnia”.

1. W tym tygodniu w liturgii we wtorek obchodzimy święto Narodzenia NMP. To 19 rocznica powstania naszej parafii. Podziękujmy Panu Bogu za ten wspólnie przeżyty czas i prośmy o Boże błogosławieństwo dla całej naszej Parafii.

1. W związku z sobotnią jubileuszową pielgrzymką do Gniezna o której więcej za chwile, spowiedź dzieci które w przyszłą niedziele podczas Mszy św. o godz. 12.15 przeżywać będą rocznicę I Komunii św. odbędzie się w piątek od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się krótka próba w kaplicy polowej.

1. W minioną środę odbyło się spotkanie PRD. Najważniejsze postanowienia to: Modlitwa o odnowienie wiary i wspólnotowych relacji naszych parafian w czasie trwającego kryzysu. W tej intencji modlić się będziemy adorując Najświętszy Sakrament w każdy drugi piątek miesiąca ( w pierwsze piątki całonocna adoracja jest w parafii w Starych Skoszewach). W naszej kaplicy adoracja rozpoczynać się będzie o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i zakończy się o godz. 24.00. Pierwsza taka adoracja już w najbliższy piątek. Zgodnie z sugestią Rady Duszpasterskiej odpust ku czci naszego patrona zostaje przeniesiony na najbliższą niedzielę po 23 września, czyli suma odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę 27 września o godz. 12.15. Koncelebrowanej Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi okolicznościowe kazanie ks. prof. Andrzej Perzyński z UKSW w Warszawie. Natomiast na 23 września na godz. 18.00 zaprosiłem ks. kanonika Zbigniewa Zgodę, obecnie proboszcza parafii NMP w Bełchatowie  i dziekana dekanatu Bełchatowskiego. O innych propozycjach dla naszej parafii powiem w późniejszym czasie.

1. W przyszłą niedzielę zbierana będzie tzw. „Taca Gospodarcza”, oraz zgodnie z zapowiedzią z sprzed tygodnia po Mszy św. będzie zbierana ofiara na dar jubileuszowa 100 rocznicy powstania Diecezji Łódzkiej. Ofiara ta zostanie przeznaczona na dokończenie budowy Domu Opieki „Pomocna Dłoń” w miejscowości Kaszewice koło Bełchatowa.

1. Z okazji 100. rocznicy powstania diecezji Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w pielgrzymce Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września2020roku.

Program pielgrzymki :godz. 11.00 – Bazylika Prymasowska– powitanie pielgrzymów przez Prymasa Polski      – konferencja Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

- Msza św ięta koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią Prymasa Polsk

-13.00 – wspólny dla wszystkich obiad

- 14.00 – zwiedzanie w grupach autokarowych Bazyliki Prymasowskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Wyjazd z spod parafii o godz. 7.30. Po Mszy św. zbieram zapisy na tę pielgrzymkę. Koszt 50 zł.

1. W tym tygodniu do domu Ojca odszedł nasz parafianin Stanisław Lewandowski z Dąbrowy. Pomódlmy się o spokój jego duszy. Wieczny odpoczynek…