1. Przypomnę że od września do końca czerwca w dni powszednie Msza św. w pon.; środ.; czwa.; i piąt, o godz. 18.00, we wtorki 6.30, a w sobotę jak zwykle o 9.00. W niedziele Msza św. o godz. 9.00, 11.00, 12.15 i 18.00. okolicznościowe nabożeństwa o 17.30.
  2. Od jutra powracamy również do spotkań grup i zespołów śpiewaczych. I tak: o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na próbę scholii „Boży Raban”, próby prowadzi nasza pani organistka Anna Kobylańska. O godz. 18.30 w „Owczarni” próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat” pod przewodnictwem pani Joanny Ziułkiewicz. O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”. Przy tej okazji, chciałbym poinformować, że przed wakacjami uroczyście pożegnaliśmy naszą panią dyrygent Beatę Pielesiak, która wyjechała do Kalisza gdzie podjęła pracę w tamtejszej Filharmonii. Pani Beacie raz jeszcze chciałbym w imieniu naszych chórzystów serdecznie podziękować za 7 lat owocnej współpracy. Obecnie chórem będzie kierował pan Kamil Gruszczyński. Początek nowego sezonu pracy naszych zespołów, to okazja do nowego naboru, a zatem w imieniu instruktorów, bardzo gorąco zachęcam w do udziału w poszczególnych zajęciach nowych osób.
  3. Również jutro bezpośrednio po wieczornej Mszy św. tj. ok. godz. 18.30 w kaplicy wznawiamy spotkania modlitewne. Spotkania mają charakter otwarty, a ich celem jest uwielbienie Pana Boga oraz modlitwa wstawiennicza w aktualnych intencjach.
  4. Od dzisiaj przyjmuję zapisy dzieci z klas trzecich, które w tym roku szkolnym będą chciały przystąpić do I – Komunii św. Ponieważ żyjemy w bardzo niepewnych czasach termin uroczystości komunijnych będziemy ustalać bezpośrednio z rodzicami dzieci. Również od dzisiaj do końca września przyjmuję zapisy uczniów szkół średnich, kandydatów do Bierzmowania.
  5. Nowy rok szkolny to również okazja do naboru do Służby Liturgicznej chłopców od klasy czwartej SP. Zapisy przyjmuję po każdej Mszy św.

- w środę – święto Narodzenia NMP, to również 20 rocznica erygowania naszej parafii, na Mszę św. dziękczynno – błagalną zapraszam jak zwykle o 18.00. Myślę, że jak co roku również i w tym dniu nie zabraknie urodzinowego tortu. O godz. 19.00 chciałbym się spotkać z Duszpasterską Radą Parafialną w celu omówienia programu duszpasterskiego dla naszej parafii w tym roku. Przypomnę, że DRP stanowią przedstawiciele poszczególnych grup i wspólnot działających przy naszej parafii. Mile widziani są również sołtysi lub przedstawiciele poszczególnych sołectw z terenu naszej parafii.

- w piątek – zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 15.00 koronką do Bożego  Miłosierdzia. Adoracja potrwa do godz. 24.00. Na stoliku z gazetami jest lista na której proszę wpisać nazwisko osoby, która podejmie zobowiązanie adoracji, tak aby zawsze ktoś był w kaplicy z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie.

1. W sobotę o godz. 10.00 zapraszam na objazd tras przed XIX edycją „Tour de Kalonka”. A o godzinie 16.00 zapraszam na stadion żużlowy Łódzkiego Orła na spotkanie Ewangelizacyjne, w ramach którego będzie można zobaczyć i posłuchać międzynarodowego projektu muzycznego Dekalog. Spotkanie przewidziane jest do 22.00. Jeśli ktoś chciałby pojechać ze mną to proszę wcześniej mnie poinformować, mogę zabrać 4 osoby. W przyszłą niedzielę na tym samym stadionie o godz. 19.30 Msza dziękczynna za beatyfikacje Stefana Kardynała Wyszyńskiego i siostry Róży Marii Czackiej. Gorąco polecam i zachęcam do udziału. Podobnie jak w sobotę, mogę zabrać ze sobą 4 0s0by.
  2. Za tydzień tzw. „taca gospodarcza”
  3. Zapowiedzi

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Ewelina Wojcieszek, panna z parafii tutejszej oraz Patryk Kępa, kawaler z parafii MB Zwycięskiej z Łodzi. Zapowiedź pierwsza.