1. Po Mszy św. można odbierać bilety na film o Ojcu Pio który chcemy obejrzeć w ramach przygotowania do uroczystości odpustowych. Seans zamknięty odbędzie się w czwartek 19.09 o godz. 19.15 w łódzkim Multikinie przy ul. Piłsudskiego. Cena biletu to jedyne 12 zł. Dojazd na własną rękę. Można skorzystać z podziemnego parkingu obok kina i bilet parkingowy skasować w kasach kina.
  2. Jeszcze dziś po Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas III SP które w Maju 2020 roku przystąpią do I Komunii św. A z racji na III Niedzielę miesiąca o godz. 17.00 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie KŻR połączone z wymianą tajemnic. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.

- w poniedziałek – wspomnienie św. św. mm. Korneliusza pap. I Cypriana bp.

- w środę – święto św. Stanisława Kostki zak. Patrona Polski

- w piątek – wspomnienie św. Andrzeja KimTaegona pr. Pawła Chong Hasang i towarzyszy

- w sobotę – święto św. Mateusza ap. i ew.

1. W poniedziałek o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej „Boży Raban” i równolegle żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”. Po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie modlitewne Odnowy Charyzmatycznej. A o godz. 20.00 pierwsza po wakacjach próba męskiego chóru „Dysonans”.
  2. We wtorek bezpośrednio po Mszy św. ok. godz. 18.30 zapraszam wszystkich organizatorów tegorocznej TdK. Chodzi o podsumowanie wszystkich działań przed sobotnią imprezą. Dla tych którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym spotkaniu, a chcieliby włączyć się do organizacji TdK, zapraszamy w sobotę 21.09 0 godz. 8.00 na Pl. Jana Pawła II.
  3. W piątek na Mszę św. o 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP i I LO
  4. W przyszłą niedzielę 22.09 podczas Mszy św. o godz. 12.15 będziemy przeżywać naszą uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii św. O. Pio. Naszym uroczystością będzie przewodniczył ks. Kanclerz KAŁ Zbigniew Tracz. Mam nadzieję, że jak co roku nasi parafianie przygotują odpustową Agapę. Liczę na Koła Gospodyń Wiejskich, Inicjatywę poszczególnych sołtysów oraz indywidualne zaangażowanie naszych parafian. Szczególnie liczę na zaangażowanie LSO, zespołu wokalnego „Magnifika” oraz „Seniorów z Kalonki” oraz dziecięcej scholii „ Boży Raban”.
  5. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tzw. tacę gospodarczą, licząc razem z tacą z dwóch sobotnich ślubów zostało zebrane 4 470 zł. A zatem kolejne 5 000 zł wpłaciłem na konto KAMŁ. I nasz dług stopniał do 240 tys. zł.