1. Na początku bardzo dziękuję wszystkim, którzy dziś złożyli swoje ofiary na tzw. „Tacę Gospodarczą”. Wszystkim ofiarodawcom składam, tradycyjne staropolskie Bóg zapłać.
  2. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś po Mszach św. będzie zbierana ofiara na dar jubileuszu 100 rocznicy powstania Diecezji Łódzkiej. Ofiara ta, zostanie przekazana na dokończenie budowy Domu Opieki „Pomocna Dłoń” w miejscowości Kaszewice koło Bełchatowa.
  3. Chciałbym też podziękować wszystkim naszym parafianom, którzy w miniony piątek w naszej kaplicy uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu. Odtąd już cyklicznie w każdy drugi piątek miesiąca będzie możliwość wspólnotowej i indywidualnej modlitwy od godz. 15.00 do godz. 24.00.

- w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża św.

- we wtorek – wspomnienie MB Bolesnej

- w piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży

1. 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko – niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop – Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 81 rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego „Dnia Sybiraka” zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi 17 września o godz. 12.00 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym w głąb Rosji, na Syberię czy do Kazachstanu.
  2. Przypominam, że ze względu na panujące obostrzenia w organizacji imprez masowych, XIX ARRiP - „TdK” został przełożony na 18 września 2021 roku.
  3. Natomiast odpust ku czci naszego patrona św. Ojca Pio zostaje przeniesiony na najbliższą niedzielę po 23 września, czyli suma odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę 27 września o godz. 12.15. Koncelebrowanej Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi okolicznościowe kazanie ks. prof. Andrzej Perzyński z UKSW w Warszawie. Natomiast na 23 września na godz. 18.00 zaprosiłem ks. kanonika Zbigniewa Zgodę, obecnie proboszcza parafii NMP w Bełchatowie i dziekana dekanatu Bełchatowskiego.