1. Jeszcze dziś o godz. 20.00 na stadionie żużlowym łódzkiego „orła” zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego i siostry Marii Róży Czackiej. Serdecznie zapraszam. Jeśli ktoś chciałby pojechać ze mną to mam jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z pod domu parafialnego o godz. 19.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii:

- jutro tj. w poniedziałek, przypada 13 dzień września, to kolejna rocznica objawień fatimskich MB. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej fatimski różaniec. Przypominam o zabraniu świec lub lampionów.

- we wtorek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji na święto oprócz Mszy św. o godz. 6.30 zostanie dodatkowo odprawiona Msza św. o godz. 18.00.

- w środę - wspomnienie MB Bolesnej

- w czwartek – wspomnienie św. św. mm. Korneliusza pap. i Cypriana bp.

- w sobotę - święto Stanisława Kostki, zak.

 1. Ze względu na nieobecność pani Organistki jutro nie będzie próby scholii „Boży Raban”. O godz. 18.30 w „Owczarni” próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”, a o godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.
 2. W środę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 tj. ok. godz. 18.30 zapraszam na spotkanie Parafialne Koło Caritas.
 3. W czwartek o godz. 18.30 ostatnie spotkanie organizacyjne przed sobotnim Rajdem „TdK”. Gdyby ktoś nie mógł być na spotkaniu w czwartek, to chciałbym poinformować, że spotykamy się w dniu rajdu o godz. 8.00. Po odprawie, rozbijanie namiotów i rozkładanie stołów od godz. 8.15, o 9.00 Msza św. Zapisy i start poszczególnych grup od godz. 10.00 do 11.00. Zakończenie Rajdu przewidziane jest na ok. godz. 15.00. Bardzo gorąco zapraszam do współpracy również nowe osoby. Tegoroczny Rajd jest z różnych względów nieprzewidywalny, stąd musimy być przygotowani na różne okoliczności. Wszystkich naszych parafian, proszę o modlitwę, choćby w intencji dobrej pogody.
 4. W piątek od godz. 10.00 do 17.30 w domu parafialnym w „Owczarni”, wejście od strony podwórka na piętro, będzie dyżurował rachmistrz spisu powszechnego. Będzie to okazja dla tych którzy jeszcze nie wzięli udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, aby spełnić swój obowiązek. Urzędnicy naszej Gminy przypominają, że ostateczny termin spisu, to 30 września.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszam na pierwsze po wakacjach spotkanie członków KŻR.
 6. W dalszym ciągu przyjmuję zapisy dzieci z klas trzecich, które w tym roku szkolnym będą chciały przystąpić do I – Komunii św. oraz zapisuję również młodzież szkół średnich, kandydatów do bierzmowania.
 7. W związku z brakiem kworum na środowym spotkaniu PDR, postanowiłem ją rozwiązać. W październiku zostanie powołana nowa PRD.
 8. Już dziś chciałbym poinformować, że parafialny odpust ku czci naszego patrona św. ojca Pio, którego wspomnienie obchodzimy 23 września odbędzie się w niedzielę 26 września o godz. 12.15. Głównym celebransem i kaznodzieją będzie dyrektor SSP i SLO ks. Julian Dzierżak. Oczywiście o szczegółach będę informował później.
 9. Dziękuję za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą. Za tydzień powiem więcej o aktualnej sytuacji związanej z budową naszego kościoła.
 10. Zapowiedzi

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Ewelina Wojcieszek, panna z parafii tutejszej oraz Patryk Kępa, kawaler z parafii MB Zwycięskiej z Łodzi. Zapowiedź druga