1 Trwamy na nowennie modlitw do św. Ojca Pio przed liturgiczną uroczystością ku czci naszego Patrona, która przypada w środę 23 września. Dziś Nowenna połączona będzie z nabożeństwem różańcowym na które zapraszam jak zwykle o godz. 17.30. Nabożeństwo będzie połączone z wymianą tajemnic dla Koła Żywego Różańca.

2  W tym tygodniu w liturgii:

- w środę - w naszej parafii uroczystość św. Ojca Pio z Pietrelciny. W tym dniu jak zwykle na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o uzdrowienie fizyczne i duchowe za wstawiennictwem naszego Patrona. Jak wspominałem naszym gościem będzie ks. kanonik Zbigniew Zgoda.                                    

3 Główna uroczystość Odpustowa odbędzie się za tydzień w niedziele 27 września o godz. 12.15 Koncelebrowanej Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi okolicznościowe kazanie ks. prof. Andrzej Perzyński z UKSW w Warszawie. Zaprośmy na tę uroczystość naszych sąsiadów, znajomych oraz bliższa i dalszą rodzinę. Ze względu na obostrzenia sanitarne, tym razem rezygnujemy ze wspólnej agapy.

4 Jutro tj. w poniedziałek, bezpośrednio po wieczornej Mszy św., ok.18.30 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie modlitewne. Gorąco zapraszam do wspólnotowej modlitwy wstawienniczej i uwielbienia. Spotkania modlitewne maja charakter otwarty.

5 W czwartek o godz. 16.00 zapraszam Parafialną Radę Ekonomiczną, która jest również głosem doradczym w budowie nowego kościoła, na spotkanie z nowym kierownikiem budowy, którym od września został pan inżynier Tomasz Jędraszek. Mam nadzieję, że na jesień prace wewnątrz kościoła zostaną wznowione.

6  A skoro mówimy o budowie kościoła, to chciałbym bardzo serdecznie podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tzw. „tacę gospodarczą”. Tym razem została zebrana rekordowa suma 5 173.00 zł. Na konto Kurii wpłaciłem kolejną ratę 5 000.00 zł. Nasz dług to już tylko 75 000.00 zł., które parafia ma oddać do końca 2021 roku. Chciałbym też bardzo podziękować tym rodzinom, które dokonały stałych zleceń na budowę naszego kościoła. Szczególnie tym które w ostatnim czasie dołączyli do tych rodzin, które już w duchu odpowiedzialności od dawna wspierają stałymi przelewami konto parafialne na którym mamy już blisko 380 000.00 zł

7 W związku z pytaniami rodziców dzieci z kl. III, które w tym roku szkolnym chciałyby przystąpić do I – Komunii św. chciałbym poinformować, że przewidywane są dwie tury komunijne do wyboru, albo niedziele 16 lub 23 maja 2021 roku. Pierwsze spotkanie z rodzicami odbędzie się dopiero w drugą niedzielę października po Mszy o godz. 12.15. O czym  jeszcze będę później informował.