1. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobą, które wczoraj zaangażowały się w organizację i prowadzenie XIX edycji Rajdu TdK. Wszystkim bez wyjątku mówię staropolskie Bóg zapłać.
  2. Jeszcze dziś o 17.00 pierwsze po wakacjach spotkanie KŻR, połączone z wymianą tajemnic. O 17.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe.
  3. W tym tygodniu w liturgii:

Do środy, trwamy na nowennie przed uroczystością odpustową ku czci naszego patrona św. o. Pio. Nowenna połączona jest z Mszą św. a dziś z nabożeństwem różańcowym.

- w poniedziałek – wspomnienie św. św. Andrzeja Kim Taegon,pr,. Pawła Chong Hasaang i Tow.

- we wtorek - święto św. Mateusza, Ap.

- w czwartek – w naszej parafii uroczystość św. o. Pio. W tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. o uzdrowienie fizyczne i duchowe za wstawiennictwem naszego patrona, której przewodniczyć będzie dyrektor Domu Księży Emerytów AŁ, ks. dr Tomasz Falak.

Główne uroczystości odpustowe, tak jak wspomniałem, odbędą się w przyszłą niedzielę tj. 26.09 o godz. 12.15 Głównym celebransem i kaznodzieją będzie dyrektor SSP i SLO ks. Julian Dzierżak. Ponieważ w dalszym ciągu mamy niepewną sytuację epidemiologiczną, rezygnujemy z tradycyjnej agapy po Mszy św.

  1. Jutro o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej „Boży Raban”. O godz. 18.30 w „Owczarni” próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”, a o godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”. Bezpośrednio po wieczornej  Mszy św. zapraszam na spotkanie modlitewne do kaplicy.
  2. Do końca września, przyjmuję zapisy dzieci z klas trzecich, które w tym roku szkolnym będą chciały przystąpić do I – Komunii św. oraz zapisuję również młodzież szkół średnich, kandydatów do bierzmowania.
  3. Tydzień temu na tzw. „tacę gospodarczą”, została zebrana suma 4 137.00 zł. Na naszym koncie parafialnym jest ponad 650 tys. zł., i wreszcie jest nadzieja, że pod koniec października wznowimy prace wykończeniowe w budującym się kościele, pomimo nie rozstrzygniętej jeszcze sprawy sądowej dotyczącej skonfliktowanych ze sobą wykonawców robót w naszej świątyni.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Urszula Agata Świercz, panna z parafii tutejszej oraz Marcin Łukasz Kaczmarek, kawaler z parafii Zesłania Ducha św. w Bełchatowie. Zapowiedź druga.