1. W miniony czwartek w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość 53 rocznicę śmierci naszego patrona św. o. Pio. Przypominam, że główne uroczystości odpustowe przewidziane są dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.15. Jak już wcześniej wspominałem sumistą i kaznodzieją będzie dyrektor SSP i SLO ks. Julian Dzierżak. Ponieważ w dalszym ciągu mamy niepewną sytuację epidemiologiczną, rezygnujemy z tradycyjnej agapy po Mszy św.. Serdecznie zapraszam.
  2. Jeszcze dziś o 17.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe.

- w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo. pr.

- we wtorek - wspomnienie św. Wacława, m.

- w środę – święto św. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, pr i DK

- w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i DK

- w sobotę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa połączone będą z Mszą św. W piątek przed południem udam się do chorych pod wskazane, najpóźniej do czwartku adresy. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.30.
  2. Jutro o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej „Boży Raban”. O godz. 18.00 w „Owczarni” próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”. Bezpośrednio po wieczornej  Mszy św. zapraszam na spotkanie modlitewne do kaplicy. O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.
  3. We wtorek 28.09 o g.15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic Polski i Świata, Koronka do Bożego Miłosierdzia.. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii, tak jak zwykle spotykamy się jak zwykle na rogu ul. Aksamitnej i Marmurowej.
  4. W środę, bezpośrednio po wieczornej Mszy św. tj. ok. godz. 18.30 zapraszam wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie i prowadzenie tegorocznej edycji Rajdu „TdK”, na spotkanie podsumowujące.
  5. Tylko jeszcze dziś, przyjmuję zapisy dzieci z klas trzecich SP, które w tym roku szkolnym będą chciały przystąpić do I – Komunii św. w naszej parafii, oraz młodzież szkół średnich, kandydatów do bierzmowania.
  6. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.15, modlić się będziemy w intencji opiekunów zwierząt z racji na przypadające 04.10 wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Tradycyjnie po tej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa zwierząt. Serdecznie zapraszam.
  7. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę w sobotę 09.10, śladami św. Faustyny Kowalskiej do Świnic Warckich i Płocka, a w drodze powrotnej do Czerwińska nad Wisłą. Pierwszeństwo w zapisach mają członkowie KŻR, ale tak naprawdę pojechać może każdy kto chciałby przeżyć wspólną pielgrzymkę do wspomnianych miejsc. Wstępna cena to 150 zł. i jest ona uzależniona od ilości osób. Zapisy przyjmuję do przyszłej niedzieli. Wtedy też podam szczegóły naszej pielgrzymki. Jednocześnie chciałbym przekazać informację, że takich jedno lub dwu dniowych pielgrzymek będzie w tym roku więcej.