1. Październik, to miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Przypomnę zatem, że w naszej parafii nabożeństwa różańcowe w dni powszednie sprawowane są bezpośrednio po Mszy św. a w niedzielę o godz. 17.30.

- w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w związku z tym tradycyjnie w kaplicy polowej dziś o godz. 12.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji opiekunów zwierząt. Po Mszy błogosławieństwo domowych i hodowlanych.

- we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

- w czwartek – wspomnienie NMP Różańcowe

1. Jutro o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej „Boży Raban”. O godz. 18.00 w „Owczarni” próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”. Bezpośrednio po wieczornej  Mszy św. zapraszam na spotkanie modlitewne do kaplicy. O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.
  2. W piątek przypada w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 24.00. Jak zwykle na stoliku z gazetami jest wyłożona lista, na której proszę wpisać nazwisko osoby, rodziny lub wspólnoty, aby w tym czasie zawsze ktoś trwał na modlitwie.
  3. W najbliższą sobotę planowaliśmy wyjazd na pielgrzymkę szlakiem św. Faustyny. Pielgrzymka odbędzie się w innym terminie, ponieważ w minionym tygodniu otrzymałem następującą informację z KMAŁ:

Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się
w sobotę 9 października. Program:

godz. 10.15 –   powitanie pielgrzymów;

godz. 10.30  –   konferencja o. Celestyna Napiórkowskiego;

godz. 11.00 –   nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;

godz. 12.00 –   Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego;

homilia: o. Celestyn Napiórkowski;

godz. 13.30 –   posiłek dla wszystkich uczestników;

–   koncert na trąbkę i organy;

godz. 15.00 –   Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.

A zatem zachęcam członków KŻR, jest ich w naszej parafii 55 osób, a także osoby, które jeszcze nie należą do ŻR,  do udziału w tej pielgrzymce. Wynająłem autokar 55 osobowy, który wyruszy do Łasku w sobotę o godz. 9.30. Powrót ok. godz. 17.00  Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w tej pielgrzymce. Cena pielgrzymki będzie wahała się w granicach od 30 do 50 zł. w zależności od ilości osób.

1. Zakończyłem już przyjmować kandydatów do I – Komunii św. i Bierzmowania. Dzieci z klasy III SP na pierwsze spotkanie zapraszam w najbliższą niedzielę o godz. 12.15. Po Mszy spotkanie informacyjne dla rodziców. Obecność obowiązkowa. Pierwsze spotkanie dla uczniów szkół średnich, kandydatów do bierzmowania odbędzie się 15.10 tj. w piątek na Mszy św. o godz. 18.00, po Mszy różaniec i spotkanie organizacyjne.
  2. Za tydzień z racji na drugą niedzielę miesiąca będzie zbierana tzw. „taca gospodarcza”.