1. Przypominam, że miesiąc październik to czas szczególnej modlitwy różańcowej. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. a w niedzielę o godz. 17.30.
  1. W tym tygodniu w liturgii:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, „Sekretarki Bożego Miłosierdzia”.

- w środę – wspomnienie NMP Rózańcowej

  1. Jutro tj. w poniedziałek inaugurujemy spotkania zespołów wokalnych działających przy nasze parafii. I tak: o godz. 17.00 spotykają się na swoje próby: schola dziecięca „Boży Raban” oraz żeński zespół wokalny „Magnificat”.O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”. Początek nowego sezonu to okazja do włączenia się do poszczególnych zespołów.
  1. Również jutro, bezpośrednio po wieczornej Mszy św. i różańcu, zapraszamy na spotkanie modlitewne.
  1. W piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a zakończymy błogosławieństwem o godz. 24.00. Na stoliku jest lista na którą proszę wpisać swoje nazwisko lub nazwę grupy np. Domowy Kościół, Żywy Różaniec, Służba Liturgiczna itp.  na poszczególne godziny, tak aby Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie nie pozostawał sam. Adoracja może być w milczeniu albo animowana przez członków poszczególnych grup.
  1. Za tydzień, w drugą niedziela miesiąca, zbierana będzie tzw. „taca gospodarcza”. Przypominam również. że pierwsze spotkanie z rodzicami kandydatów do I Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 12.15.
  1. Już dziś chciałbym zapowiedzieć wydarzenie artystyczne zatytułowane „Szumią jodły na gór szczycie”, które odbędzie się w niedzielę 18.10.2020 roku po Mszy św. o 12.15 czyli ok. g. 13.15. Będzie to koncert prowadzony przez pana Kazimierza Kowalskiego dedykowany św. Janowi Pawłowi II w 100 rocznicę jego urodzin oraz w 42 rocznicę wyboru Karola Kardynała Wojtyły na papieża. W czasie koncertu zostaną wykonane pieśni kompozytorów polskich i włoskich - między innymi - takich jak, „ Maki”  „Ave Maria” „Panis Angelicus” „Barka” oraz arie i fragmenty z oper „Straszny Dwór” „Halka” Stanisława Moniuszki  które cechują  silne zabarwienie patriotyczne.