1. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. będzie zbierana ofiara do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, żywy pomnik św. Papieża Jana Pawła II, która funduje stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. W naszej parafii Dzień Papieski uczcimy wspólną modlitwą różańcową o godz. 17.30. Przy tej okazji chciałbym przypomnieć, oraz jednocześnie zachęcić do udziału w październikowej modlitwie różańcowej. W dni powszednie różaniec połączony jest z Mszą św.

- w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Jednocześnie to ostatni w tym roku Wieczór Fatimski. O godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. fatimski różaniec połączony z procesją światła.

- w piątek – rocznica poświecenia kościoła katedralnego

- w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

1. Jutro o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej „Boży Raban”. O godz. 18.00 w „Owczarni” próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”. Bezpośrednio po wieczornej  Mszy św. zapraszam na spotkanie modlitewne do kaplicy. O godz. 19.00 walne spotkanie członków męskiego chóru „Dysonans”, a po nim kolejna próba.
  2. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek tj. 15.10 na Mszy św. o godz. 18.00, po Mszy różaniec i spotkanie organizacyjne.
  3. Już dziś chciałbym poinformować, że w tym roku Msza za zmarłych muzyków zostanie odprawiona w sobotę 30.10 o godz. 18.00. Po Mszy podczas zaduszkowego koncertu wystąpi, znana już bardzo dobrze niektórym naszym parafianom wokalna formacja MONK z Tarnowa. Panowie z podkarpacia już kilka razy koncertowali przy różnych okazjach w naszej parafii, zawsze z wielkim sukcesem. Mam nadzieję, że i najbliższy koncert będzie nie tylko muzycznym, ale i duchowym wydarzeniem. Ze względu na COVID-19, koncert będzie miał ograniczenia ilościowe. Zaproszenia będzie można odbierać w zakrystii od przyszłej niedzieli.
  4. Od przyszłej niedzieli będzie można też składać kartki na tzw. „wypominki za zmarłych”.
  5. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tzw. „taca gospodarcza”. Dziękuję również wszystkim rodzinom, które systematycznie zasilają stałym przelewem konto parafialne. Jak zwykle za tydzień poinformuję o stanie parafialnego konta budowy kościoła. Przypomnę, że wznowienie prac wykończeniowych rozpocznie się w listopadzie.