- w poniedziałek – święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

- w piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu w naszej kaplicy Msze św. sprawowane będą o godz. 9.00, 11.00 a po Mszy procesja z wypominkami na cmentarz oraz wieczorem o godz. 18.00.

- w sobotę –dzień zaduszny – czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. z wypominkami z naszych bliskich zmarłych a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza za zmarłych muzyków i odbędzie się zaduszkowy koncert. Jak już wspominałem tym razem naszym gościem będzie zespół „Trio łódzko chojnowskie”, który zaprezentuje piosenki z repertuaru śp. Jacka Kaczmarskiego oraz własne utwory do jego poezji. Ze względu na trwające w nowym kościele prace instalatorskie w tym roku zarówno Msza św. za zmarłych muzyków jak muzyczne zaduszki odbędą się w naszej kaplicy. A zatem liczba miejsc jest ograniczona. Już dziś po Mszy św. można nabywać zaproszenia w zakrystii w cenie 20 zł.

1. W poniedziałek o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej „Boży Raban” i równolegle żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”. O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.
  2. W czwartek 31 października o godz. 19.15 w łódzkiej Archikatedrze, Duszpasterstwo Młodzieży AŁ organizuje po raz kolejny „NOC ŚWIĘTYCH”. W związku z tym w tym dniu wyjątkowo nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione przed Mszą św. czyli o godz. 17.30. Po Mszy św. udam się z kandydatami do Bierzmowania do naszej Archikatedry. Natomiast w „Owczarni” po Mszy św. odbędzie się podobnie jak w roku ubiegłym „Bal Wszystkich Świętych” na który zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Organizatorzy zachęcają aby dzieci były przebrane za postacie świętych lub miały przynajmniej jakiś atrybut związany z danym świętym. Zabawa maksymalnie potrwa do godz. 21.00. Mam nadzieję, że rodzice pomogą swoim pociechom w przygotowaniu odpowiednich strojów i zapewnią transport do kaplicy jeżeli nie już na Różaniec to najpóźniej na Mszę św. o godz. 18.00. Oczywiście jeśli ktoś nie mógłby dojechać na 18.00 można dziecko dowieść później.
  3. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy oraz w przedsionku można pobrać kartki na wypominki. Tak jak już wspominałem za modlić się będziemy podczas procesji na cmentarz 01.11 po Mszy św. o godz. 11.00 a także w dzień zaduszny po Mszy św. o godz. 9.00. Jeżeli ktoś chciałby aby modlić się za jego bliskich zmarłych przez cały rok w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00 powinien to jednoznacznie określić pisząc na kartce z wypominkami słowo „CAŁOROCZNE”.
  4. W uroczystość WŚ przed naszym cmentarzem będą sprzedawać znicze harcerki ZHR. Harcerki również będą zbierać do puszki ofiary na potrzeby WSDAŁ