1. W oktawie modlitw za zmarłych dzisiejszy różaniec o godz. 17.30 ofiarujemy za dusze w czyśćcu cierpiące.
  2. W tym tygodniu w liturgii:

- we wtorek – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

- w środę – wspomnienie Leona Wielkiego pap. I DK

- w czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours. To także 103 rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. W tym dniu Uroczystość Odzyskania Niepodległości rozpocznie się o godz. 10.30 na placu szkoły podstawowej w Starych Skoszewach, skąd udamy się na parafialny cmentarz aby uczcić pamięć bohaterów walczących o wolną Polskę. Następnie o godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, a po niej wystąpią zespoły i chóry działające na terenie naszej Gminy. Między innymi zaśpiewa nasz męski chór „Dysonans”.                                                                  Nasze parafialne uroczystości związane z Odzyskaniem Niepodległości rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się  okolicznościowa wieczornica. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w naszej kaplicy, wraz z zespołami muzycznymi działającymi przy naszej parafii. Uczcijmy ten dzień wywieszając narodowe flagi na naszych posesjach i wróćmy do tradycji noszenia biało - czerwonych kotylionów.

- w piątek – wspomnienie  św. Jozafata bp. i m.

- w sobotę – wspomnienie pierwszych polskich męczenników św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

  1. W tym tygodniu przypada drugi piątek miesiąca. To dzień comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, Nasze czuwanie jak zwykle rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończy się błogosławieństwem o godz. 24.00. Na stoliku z gazetami jest lista dla osób biorących udział w adoracji NS. W czasach wielkiego chaosu potrzebujemy chwili ciszy i zjednoczenia z Bogiem obecnym wśród nas w NS. Bardzo gorąco zachęcam do licznego udziału w piątkowej adoracji.
  2. W minioną środę odbyło się pierwsze spotkanie nowej PRD i PZS. Na spotkaniu obecnych było 13 osób reprezentujących poszczególne grupy, zespoły i wspólnoty działające przy naszej parafii. Zabrakło jeszcze przedstawicieli PK Caritas, i Grupy Modlitwy św. o. Pio. A także przedstawicieli poszczególnych sołectw. PRD między innym ustaliła kalendarz wydarzeń duszpasterskich na lata 2021/2022, z którym można się zapoznać na tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej – parafiakalonka.pl oraz na naszej stronie na fb. Tam też można zapoznać się z konkluzjami naszego spotkania. Wiele rzeczy nie da się zrobić odrazy, ale to co możemy wdrożyć od zaraz to pewien porządek w kaplicy. Chodzi min. o zachowanie ciszy przed i po Mszy św. aby nie przeszkadzać osobą, które się modlą. Sprawy kancelaryjne załatwiamy w tygodniu, a jeśli w niedzielę lub święta to dopiero po pieśni na zakończenie Mszy św. Jeśli chodzi o spowiedź w zakrystii to wchodzimy i wychodzimy drzwiami od korytarza, naprzeciwko drzwi wejściowych. Chciałbym też przypomnieć, że Episkopat Polski dopuszcza trzy formy przyjmowania Komunii św. Na rękę, i bezpośrednio do ust albo na stojąco albo klęcząc na obydwa kolana. Jeśli w naszej kaplicy jest więcej niż jeden ksiądz lub nadzwyczajny szafarz Komunii św. to na dole przy figurce MB Fatimskiej udzielana jest komunia na rękę, a drugi kapłan udziela Komunii na schodach przy ołtarzu bezpośrednio na język. Jeżeli jest jeden kapłan, komunia św. jest udzielana przy ołtarzu.
  3. Za tydzień z racji na drugą niedzielę miesiąca będzie zbierana tzw. „taca gospodarcza. A za dwa tygodnie będziemy gościć w naszej parafii ks. Przemka i zbierana taca na pomoc chrześcijanom w Libanie