1. Dziś o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe.
  2. W Adwencie zasadniczo nie będzie wieczornych Mszy św., a jeżeli będą wyjątki to będę o tym wcześniej komunikował. W dni powszednie z sobotą włącznie, zapraszam na Roraty o godz. 6.30. Przypominam o przynoszeniu ze sobą adwentowych lampionów.

- we środę – święto św. Andrzeja Apostoła

1. Jutro tj. w poniedziałek w domu parafialnym odbywają się następujące spotkania:

- o godz. – 17.00 próba scholii „Boży Raban”

- o godz. -  17.30 próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”

- o godz. 20.00 – próba chóru

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa połączone będą z Mszą św. roratnią. Wyjątkowo w  piątek nie udam się do chorych, z racji na rehabilitację, którą odbywam w szpitalu w Brzezinach. W tym miesiącu chorych odwiedzimy z księdzem rekolekcjonistą w piątek 16.12 i będzie to już spowiedź świąteczna.
  2. W piątek o godz. 18.00 zapraszam  kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne. Podczas tego spotkania,  na specjalną prośbę naszych parafian, Marta i Jarek Tulinowie, powtórzą pierwsze z czterech spotkań biblijnych. Dlatego też na to spotkanie zapraszam również naszych parafian, którzy przeoczyli to spotkanie.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić „Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie”, czyli za Kościół na terenach byłego ZSRR. Po Mszach będzie zbierana ofiara do puszek na pomoc naszym rodakom żyjącym na tych terenach, szczególnie dla naszych rodaków żyjących w pogrążonej wojną Ukrainą.
  4. Podobnie jak w latach ubiegłych, wolontariusze zaopatrzeni w specjalne identyfikatory z pieczątkami naszej parafii i z pisemnym pełnomocnictwem ks. proboszcza, będą roznosić  poświęcone opłatki mieszkańcom naszej parafii. Przypominam, że poświęcony opłatek to znak jedności wielkiej parafialnej rodziny rodzin. Opłatki oczywiście będzie można nabyć od przyszłej niedzieli również w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na wykończenie nowego kościoła. Przy tej okazji chciałbym powiedzieć, że w minionym tygodniu z powodu choroby kierownika budowy nie doszło do spotkania z PRE. Mam nadzieję, że to zapowiadane spotkanie odbędzie się w tym tygodniu, o czym poinformuję członków Rady.
  5. Świece Caritas na wigilijny stół, panie z PKC, będą rozprowadzać w przyszłą niedziele.
  6. Po Mszy św. o godz. 12.15, tak jak ogłaszałem tydzień temu, chciałbym się spotkać z rodzicami dzieci, które w 28 maja 2023 roku przystąpią do I – Komunii św.