1   Przypominam, że próby  scholii „Boży Raban”, odbywają się w niedziele bezpośrednio po Mszy św.  o godz. 12.15.

2  Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali.

3  Jutro o 17.30 próba zespołu „Magnificat”, o 20.00 próba chóru „Dysonans”.

4  We wtorek o godz. 19, chciałbym się spotkać z PRD. Nasze spotkanie rozpocznie się w kaplicy 15 min. adoracją NS. Dalsza część spotkania w „Owczarni”.

5  W środę, bezpośrednio po wieczornej Mszy św. zapraszam na kolejne spotkanie biblijne. Tym razem tematem spotkania będzie 16 rozdział Apokalipsy św. Jana.

6 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa połączone będą z Mszą św. W czwartek na Msze św. o godz. 18.00 zapraszam LSO. W piątek przed południem udam się do chorych pod wskazane najpóźniej do czwartku adresy. O godz. 15.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.30. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania. Po Mszy i nabożeństwie wynagradzającym do NSJ, odbędzie się Droga Krzyżowa. Później spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Przypominam, że piątkowe spotkania są obowiązkowe. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00.

7 Już dziś na progu WP, chciałbym zapowiedzieć najważniejsze wydarzenia, które czekają nas w tym okresie przygotowania naszych serc na święta Zmartwychwstania.                                                       Otóż : W piątek 17.03 odbędzie się między parafialna Droga Krzyżowa. Niektórzy z naszych parafian pamiętają, że przed pandemią mogliśmy przeżyć piękne nabożeństwo Drogi Krzyżowej, która rozpoczęła się w Sanktuarium WNMP w Starych Skoszewach, a zakończyła w naszej parafii. W tym roku po pandemicznej przerwie nasza parafia przygotuje to nabożeństwo. O szczegółach powiem później. W sobotę 18.03, w wigilię uroczystości św. Józefa, opiekuna Jezusa i NMP, nasza parafia zorganizuje wyjazd do jednego z łódzkich kin na seans filmu pt. „Opiekun”. Kolejnym ważnym wydarzeniem będą nasze parafialne rekolekcje, które odbędą się od czwartku do soboty przed Niedzielą Palmową, czyli od 30 marca do 01 kwietnia, a poprowadzi je kapucyn o. Maciej. Przez wszystkie niedziele WP na Mszach o godz. 9.00 i 11.00, ksiądz Eugeniusz wygłosi cykl wielkopostnych katechez, które przygotują nas do owocnego przeżycia świat paschalnych. Na marginesie chciałbym powiedzieć, że w dniach 19 -22.03 będę prowadził rekolekcje w parafii MB Różańcowej na Stokach.

8  Na koniec chciałbym bardzo gorąco podziękować za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę.  Na konto Caritas AŁ wpłaciłem 3 tys. zł. Przypomnę, że te pieniądze będą przekazane do ogarniętego wojną Aleppo w Syrii. Za okazaną solidarność z poszkodowanymi w ostatnim trzęsieniu ziemi, składam wszystkim staropolskie „Bóg zapłać”.                                                                                      Dziękuję też pani Joannie Miśkiewicz za przygotowanie wielkopostnego wystroju naszej kaplicy.