1. Jeszcze dziś zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu od poniedziałku do środy zapraszam na Roraty o godz. 6.30. W czwartek, piątek i sobotę zapraszam na rekolekcje, o których więcej za chwilę.
  3. W poniedziałek próba dziecięcej scholii „Boży Raban” o godz. 17.30, a 0 17.00 próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”. W wyjątkowo próba męskiego chóru „Dysonans” odbędzie się w tym tygodniu w czwartek o godz. 20.00.
  4. We wtorek o godz. 16.30 zapraszam panów z PRE na spotkanie z panem inżynierem, nadzorującym budowę naszego kościoła.
  5. W środę o godz. 19.00 chciałbym się spotkać z PRD. Przypomnę, ze tworzą ją przedstawiciele poszczególnych grup, wspólnot i zespołów działających przy naszej parafii. Na to spotkanie zapraszam również wszystkie osoby którym na sercu jest żywe uczestnictwo w życiu parafii. Celem spotkania jest ustalenie programu duszpasterskiego na przyszły rok. Bardzo mi zależy na jak najliczniejszej reprezentacji naszych parafian, stąd na to spotkanie zapraszam również sołtysów lub innych przedstawicieli poszczególnych sołectw. Spotkanie rozpocznie się w kaplicy 15 min. adoracją Najświętszego Sakramentu.
  6. Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu w naszej parafii będą rekolekcje adwentowe które będą trwały od czwartku do soboty, czyli od 15 do 17 grudnia. Jak już wspominałem rekolekcje poprowadzi ks. dr Dariusz Kucharski. A oto szczegółowy program rekolekcji:

Czwartek - godz. 18.00 Msza św. i konferencja, - o godz. 19.15 Liturgia Słowa i konferencja dla młodzieży, studentów i tzw. „zapracowanych”. Dla kandydatów do bierzmowania obecność obowiązkowa we wszystkie trzy dni rekolekcji.

Piątek – godz. 9.00 odprawię Mszę św. dla seniorów i chorych podczas której będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Ok. godz. 10.00 udam się do chorych z komunią św. pod wskazane najpóźniej do czwartku adresy.  Po południu podobnie jak w czwartek, Msza św. i konferencja rekolekcyjna o godz. 18.00, - o 19.15 LS i konferencja.

Sobota – to dzień pojednania przed Bożym Narodzeniem.                                                                                         Msze św. z możliwością spowiedzi o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.

Ofiary zbierane w ciągu trzech dni rekolekcji przeznaczone będą jako nasze podziękowanie ks. Darkowi za jego  posługę. Albowiem jak mówi Pismo ; „Zasługuje robotnik, na swoją zapłatę”. (Łk 10, 7)

1. Przypominam, że wolontariusze roznoszą poświęcone opłatki. Jeżeli ktoś potrzebuje opłatki wcześniej to można je nabyć również w zakrystii po Mszy św. Tam można także kupić wigilijne świece.
  2. Za tydzień również trzecia niedziela miesiąca. Wyjątkowo nie będzie spotkania formacyjnego KŻR  o godz. 17.00. Wymiana tajemnic różańcowych przed nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
  3. W przyszłą niedzielę, we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Funduszu Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej.
  4. Podziękowanie za ofiary na tzw. „tacę gospodarczą” oraz info o prasie kat. i intencjach mszalnych.