1  Druga niedziela WP przeżywana jest w Kościele polskim jako dzień solidarności i modlitwy za misjonarzy. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie pracy misyjnej dla polskich misjonarzy.

2  Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali.

3  Jutro o 17.30 próba zespołu „Magnificat”, o 20.00 próba chóru „Dysonans”. Przypominam, że próby dziecięcej scholii „Boży Raban”, odbywają się w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.15.

4  W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca, dzień adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 24.00.  O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo drogi krzyżowej. Drugie nabożeństwo drogi krzyżowej bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00, a po nim spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania. Na stoliku z gazetami jest lista, na której proszę wpisać swoje nazwisko na adorację.

5 W następną niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe dla osób, które w dniach 21 – 28.04 wezmą udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej.

6 Od dzisiaj do następnej niedzieli włącznie po Mszy św. przyjmuję zapisy na organizowany przez naszą parafię seans filmowy w kinie Helios w CH Sukcesja w Łodzi sobotę 18.04 o godz. 12.00. Przed uroczystością św. Józefa opiekuna Jezusa i Maryi film pt. „Opiekun” pomoże nam w jeszcze lepszym poznaniu patrona rodzin, ludzi pracy, kapłanów i patrona naszej Archidiecezji. Cena biletu 15 zł.

7 W tym tygodniu odbyło się spotkanie PRD podczas którego omówiliśmy program najważniejszych wydarzeń parafialnych do końca wakacji. Oprócz wspólnego wyjazdu na film „Opiekun” 18.03, dzień wcześniej, tj. w piątek 17.03 odbędzie się między parafialna droga krzyżowa. Początek o godzinie 18.45 przed naszym krzyżem misyjnym. Rozważania na poszczególnych stacjach prowadzić będą przedstawiciele poszczególnych grup, zespołów i wspólnot działających przy naszej parafii. Zakończenie nabożeństwa w Sanktuarium MB Skoszewskiej ok. godz. 21.00. Stamtąd autokarem wrócimy do Kalonki. W sobotę 03.06 planujemy Piknik Parafialny, a w lipcu w dniach 25/26 do 29 zaplanowany jest parafialny spływ kajakowy. Ale o szczegółach poinformuję w późniejszym czasie.

8 Za tydzień z racji na II niedzielę miesiąca zbierana będzie tzw. „taca gospodarcza”.

9 Od jutra do czwartku wyjeżdżam do Mariówki aby odprawić swoje kapłańskie rekolekcje. Msze w te dni sprawować będzie ks. Eugeniusz oraz ks. Marek proboszcz z Dobrej.

1. Gazety i intencje.

11 Życzenia dla Pani Ani.

12.. W tym tygodniu umarł nasz parafianin śp. Jerzy Promiński. Pogrzeb w poniedziałek                    o godz. 13.00 w St. Skoszewach. Pomódlmy się…