1. Zgodnie z zapowiedzią po Mszy ś zbierane będą ofiary do puszek na potrzeby Funduszu Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej.
  2. W Związku z nieobecnością Proboszcza dziś o godz. 17.00 nie będzie spotkania Koła Żywego Różańca ale zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Kartki z aktualną tajemnicą różańca oraz intencją na najbliższy miesiąc znajdują się tam gdzie zwykle.
  3. Przypominam, że to już prawie ostatni tydzień Adwentu, Roraty o godz. 6.30 odprawione będą od poniedziałku do pią Od poniedziałku do środy nie będzie wieczornej Mszy św.
  4. Jutro tj. w poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się próba scholii „Boży Raban” oraz zespołu wokalnego „Magnificat”. O 18.00 spotkanie modlitewne odnowy charyzmatycznej. O godz. 20.00 próba męskiego chóru „Dysonans”.
  5. W środę o godz. 17.00 w SP w Lipinach odbędzie się Gminne spotkanie opł W imieniu pana Wójta zapraszam naszych parafian do udziału w tej uroczystości.
  6. Najważniejszym wydarzeniem w tym tygodniu w naszej parafii będą rekolekcje adwentowe które będą trwały od czwartku do soboty a poprowadzi je dla nas ks. Jacek Wilczyński SDB. Oto dokładny plan rekolekcji:
  • Czwartek – godz. 18.00 Msza ś i konferencja – godz. 19.15 – Liturgia Słowa i konferencja dla młodzieży w tym kandydatów do bierzmowania, studentów oraz dla starszych „zapracowanych”.
  • Piątek – 18.00 Msza św. i konferencja – godz. 19.15 – Liturgia Słowa i konferencja dla młodzieży w tym kandydatów do bierzmowania, studentów oraz dla starszych „zapracowanych”.
  • Sobota – Dzień Pojednania – Przypominam, że w tym dniu nie będzie Mszy św. roratniej. Msze ś ze spowiedzią tradycyjnie o godz. 9.00; 11.00 i 16.00
  1. W najbliższy piątek o godz. 9.00 zapraszam chętnych do pomocy w świątecznej dekoracji naszej kaplicy oraz nowej świątyni gdzie odbędzie się Pasterka a być może również Msze ś w Boże Narodzenie, wszystko zależeć będzie od pogody.
  2. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tzw. tacę gospodarczą. Tym razem zostało zebrane 4141 zł. Od stycznia taca gospodarcza będzie przeznaczona na spłatę pożyczki której w wysokości 300 000.00 zł. udzieliła nam po raz kolejny Kuria Metropolitarna Archidiecezji Łódzkiej na okres 3 lat. Bardzo dziękuję również osobom które systematycznie zasilają konto naszej parafii po przez stałe zlecenie bankowe lub po przez składanie ofiar na budowę świątyni bezpośrednio do mnie. Bóg zapłać.
  3. Po Mszy ś można nabywać świece Caritas na wigilijny stół a także opłatki, jeśli jeszcze wolontariusze nie dotarli z opłatkami do naszych domów.