OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -  III NIEDZIELA WIELKANOCNA
1.    Rozpoczął się miesiąc maj, a z nim powróci śpiewanie Litanii Loretańskiej. Przypominam, że tzw. nabożeństwa majowe w dni powszednie sprawowane są w naszej parafii bezpośrednio po Mszy św. a w niedziele i uroczystości np. MB Królowej Polski o godz. 17.30.
2.    Jutro święto flagi państwowej, wywieśmy na naszych posesjach nasze narodowe barwy biało czerwone związku z tzw. „majówką” jutro wszystkie próby zespołów działających przy naszej parafii są odwołane.
3.    W tym tygodniu w liturgii:
- we wtorek 03.05 – uroczystość MB Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. W tym dniu porządek Mszy św. jak w niedzielę. Jeszcze raz przypomnę, że majowe nabożeństwo zostanie odprawione o  godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. tj. ok. godz. 19.00, gorąco zapraszam na koncert pt. „Polish Jazz Patriots”, czyli kolejny projekt znanego łódzkiego jazzmana Witolda Janiaka z zespołem. Tym razem wysłuchamy i mam nadzieję, że również wspólnie zaśpiewamy pieśni patriotyczne w wyjątkowej jazzowej aranżacji.
- w środę – wspomnienie św. Floriana, m.
- w piątek – święto św. św. app. Filipa i Jakuba
4.    W najbliższą środę bezpośrednio po Mszy św. i majowym nabożeństwie tj. ok 19.00 w „Owczarni” zaprasza na spotkanie związane z aktualną pomocom uchodźcom wojennym z Ukrainy. Już teraz chciałbym przedstawić kilka propozycji współpracy, które dokładnie omówimy w najbliższą środę.
-  Zapraszamy kolejne rodziny do przyjęcia do swoich domów uchodźców z Ukrainy. Nie zmniejszają się potrzeby w tym zakresie:
•    Przybywają nowi uchodźcy z terenu Ukrainy,
•    Uchodźcy ulokowani w ośrodkach wypoczynkowych muszą je opuszczać w związku rozpoczęciem sezonu turystycznego;
•    Zostało przedłużone o następne 2 miesiące dofinansowania  dla rodzin przyjmujących uchodźców w wysokości 40 zł za obobę dziennie.
- Każda decyzja o deklaracji przyjęcia uchodźców musi być jednak przemyślana, uzgodniona  z pozostałymi domownikami i podjęta  z dużą dozą odpowiedzialności. Przyjęcie uchodźców to nie tylko danie  dachu  nad głową i wyżywienia. To także potrzeba pomocy w załatwianiu wielu formalności, szukaniu pracy, znalezieniu miejsca dla dzieci w przedszkolach, szkołach…Ale satysfakcja z opieki nad potrzebującymi bardzo duża a potraktowanie pomocy uchodźcom wojennym jako formy walki z Putinem również znacząca.
- Podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w zorganizowaniu wspólnego śniadania wielkanocnego dla ponad 30 uchodźców, w zdecydowanej większości matek i dzieci z Ukrainy a przebywających w rodzinach.
- Podziękowania dla wszystkich którzy wspierają finansowo parafialne konto  pomocy dla  uchodźców oraz dla tych którzy pomagają rodzinom wyposażyć  gości w niezbędne pomoce, odzież, pościel, rowery i zabawki dla dzieci, aparaty telefoniczne dla uczniów korzystających z lekcji prowadzonych w  Ukrainie (nie wszyscy chodzą do polskich szkół). Szczególne zasługi w tym zakresie ma Marzenka Jeske.
- Aktualnie  na terenie naszej parafii przyjęło uchodźców 8 rodzin, u których w sumie znalazło miejsce ok. 30 gości z Ukrainy.
5.    W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa połączone będą z majowym nabożeństwem bezpośrednio po Mszy św.
Chciałbym przypomnieć, że w związku z moją nieobecnością od 06 do 19 maja nie będzie w pierwszy piątek wizyty u chorych, których odwiedziłem w miniony piątek. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.30.
Za tydzień z racji na IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną potocznie Niedzielą Dobrego Pasterza modlić się będziemy o nowe święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne, a po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby AWSD w Łodzi, a z racji na II niedzielę miesiąca będzie zbierana tzw. „taca gospodarcza”.