1. Jeszcze dziś o godz. 17.00, Różaniec w intencji pokoju na Ukrainie i jak najszybszego zakończenia wojny. Z racji na III niedzielę miesiąca zapraszam szczególnie członków KŻR. Po Różańcu ok. godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali. W dni powszednie, nabożeństwo różańcowe w intencji rychłego zakończenia wojny, podprawiane będzie bezpośrednio po Mszy św.
2.    W poniedziałek o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej „Boży Raban”, o 17.30 próba żeńskiego zespołu wokalnego „Magnificat”, o godz. 20.00 próba chóru męskiego „Dysonans”.
3.    W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 18.00 Msza św. i Droga Krzyżowa, po której odmówimy Różaniec w intencji pokoju. Później spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
4.    W tym tygodniu w liturgii:
- w środę przypada 23 dzień miesiąca, obchodzony w naszej parafii jako wspomnienie naszego Patrona. Msza św. o uzdrowienie fizyczne i duchowe o godz. 18.00. Nowenna do św. o. Pio połączona będzie z nabożeństwem różańcowym w intencji pokoju.
- w piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszej kaplicy zostaną odprawione dwie Msze św. o godz. 9.00 i 18.00 podczas których będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. W tym dniu, czyli 25 marca, o godz. 17.00 papież Franciszek w Watykanie, a jałmużnik papieski Kard. Konrad Krajewski w Fatimie, zawierzy Rosje Niepokalanemu Sercu NMP. W związku z tym zapraszam bardzo gorąco na Mszę św. o godz. 18.00, a później na drogę krzyżową i różaniec w intencji pokoju, w łączności z papieżem Franciszkiem i całym Kościołem Rzymskokatolickim.
5.    Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na  tzw. „tacę gospodarczą”. Tym razem została zebrana kwota 2 984.00 zł. Przy tej okazji chciałbym podziękować również wszystkim rodzinom, które systematycznie dokonują wpłat na konto naszej parafii. Po ostatnich wydatkach pozostało na koncie 400 168.00 zł.
6.    W minioną środę odbyło się kolejne spotkanie PGS, podczas którego rozmawialiśmy, min. o aktualnej sytuacji pomocowej uchodźcom z pogrążonej wojną Ukrainy. Przypomnę, że w naszej parafii parą koordynującą jest Ela i Tomek z Wódki, do których kontakt podany jest na naszej tablicy ogłoszeń w przedsionku. Ponad to ustaliliśmy, że w każdą środę po wieczornej Mszy św. w „Owczarni” będzie czas na spotkania wolontariuszy. W krótce na WhatsAppie powstanie grupa „Pomoc dla uchodźców w parafii św. o. Pio”, gdzie będzie można umieszczać ogłoszenia o możliwości pomocy, ofertach pracy dla uchodźców oraz uzyskać odpowiedź na różne pytania. Sytuacja jest tak dynamiczna, że wciąż będą rodzić się nowe pomysły aby pomóc tym, którzy musieli uciekać przed wojną, a są to w zdecydowanej większości osoby starsze i matki z dziećmi. Myślę, że to co jest teraz najbardziej potrzebne to empatia i odpowiedzialność. Ze swej strony zachęcam do jak najliczniejszego włączenia się w naszą parafialną akcję pomocową i to ponad wszelkimi podziałami. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć parafialną pomoc finansowo, można dokonać wpłaty na nasze parafialne konto z dopiskiem „Ukraina”. Wszystko wskazuje na to, że będzie potrzebna pomoc długofalowa. A już od jutra można przekazać rowery i hulajnogi do gminnego ośrodka w Plichtowie, które uchodźcy będą mogli wypożyczać aby swobodnie przemieszczać się po naszym terenie. Rowery i hulajnogi można dostarczyć do Plichtowa od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 20.00.