1. Przypominam, że dziś bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe dla osób, które w dniach 21 – 28.04 wezmą udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej.
  2. Jeszcze dziś o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali.
  3. Jutro o 17.30 próba zespołu „Magnificat”, o 20.00 próba chóru „Dysonans”. Przypominam, że próby dziecięcej scholii „Boży Raban”, odbywają się w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.15.
  4. We wtorek o godz. 16.30 spotkanie PRE.
  5. W piątek zapraszam na drogę krzyżową o godz. 15.00. A po Mszy św. odbędzie się między parafialna droga krzyżowa. Początek o godzinie 18.45 przed naszym krzyżem misyjnym. Rozważania na poszczególnych stacjach prowadzić będą nasi parafianie, a krzyż pomiędzy poszczególnymi stacjami, będą nieśli, przedstawiciele poszczególnych grup, zespołów i wspólnot działających przy naszej parafii. Zakończenie nabożeństwa w Sanktuarium MB Skoszewskiej ok. godz. 21.00. Stamtąd autokarem wrócimy do Kalonki.
  6. Po Mszy św. przyjmuję zapisy na organizowany przez naszą parafię seans filmowy w kinie Helios w CH Sukcesja w Łodzi w najbliższą sobotę 18.03 o godz. 12.00. Przed uroczystością św. Józefa opiekuna Jezusa i Maryi zobaczymy film pt. „Opiekun”. Proponuję aby wszyscy chętni do wspólnego obejrzenia tego filmu spotkali się punktualnie o godz. 11.00 na naszym parkingu i rozdysponowali wszystkie wolne miejsca w naszych samochodach. Cena biletu 15 zł. płatne na miejscu. Gorąco zachęcam do udziału naszym parafialnym, a właściwie również dekanalnym wydarzeniu.
  7. Za tydzień z racji na III niedzielę miesiąca o godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe połączone z wymianą tajemnic dla KŻR. O godz. 17.30 kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali.
  8. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tzw . „tacę gospodarczą”. Za dwa tygodnie poinformuję o aktualnym stanie naszego konta budowy, a to dlatego, że od przyszłej niedzieli 19.03 do środy 22.03 będę prowadził rekolekcje wielkopostne w parafii MB Różańcowej na Stokach. Bardzo gorąco proszę o modlitwę w mojej intencji na czas tych rekolekcji.
  9. W związku z sytuacją wokół osoby św. Jana Pawła II, apeluję jako proboszcz, o rozwagę i zdrowy rozsądek. Św. Jan Paweł II był człowiekiem dialogu i pojednania, nie pozwólmy aby stał się postacią, która jeszcze bardziej podzieli nasze społeczeństwo. Modlitwa o pokój w naszej ojczyźnie niech będzie jeszcze jedną naszą wielkopostną intencją.