1. Z racji na przypadającą dziś Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy św. O godzinie 24.00 zapraszam na Pasterkę w nowej świątyni. Wprawdzie mamy raczej jesienną aurę ale proszę się ciepło ubrać i przynieść ze sobą koce.
  2. W pierwszy i drugi dzień świat porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Msze św. odprawiane będą oczywiście w kaplicy.
    • W środę wspomnienie św. Jana Ewangelisty. O godz. 18.00 Msza św. z poświeceniem wina. W tym dniu można podarować wino mszalne do celów liturgicznych na rzecz naszej parafii.
    • W czwartek święto św. Młodzianków męczenników. Msza o godz. 18.00.
  3. Oktawa Bożego Narodzenia nie znosi piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto św. Rodziny z Nazaretu, to równocześnie ostatni dzień 2017 roku. W tym dniu oczywiście Msze św. jak w każdą niedzielę a o godzinie 17.30 zapraszam na nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie Starego Roku
  5. Przypominam, że sylwestrowy rajd „Tour de Kalonka” odbędzie się w wieczór sylwestrowy, początek o godz. 21.00. Od dziś przyjmuję zapisy na w zakrystii po Mszy św. wraz z wpisowym w wysokości 20 zł.
  6. Już dziś chciałbym w skrócie poinformować o najważniejszych wydarzeniach jakie czekają naszą parafie w styczniu 2018 roku.
    • W pierwszy dzień stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się tradycyjny koncert noworoczny. W Grupa znanych łódzkich muzyków wykona zaprezentuje przeboje do słów Agnieszki Osieckiej.
    • Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się we wtorek 2 stycznia. Tym razem rozpocznę od Dobieszkowa.
    • W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Początek orszaku po Mszy św. o godz. 12.15. Podobnie jak w ubiegłym roku finał Orszaku odbędzie się w GPCKiE w Plichtowie.
    • W sobotę 13.01 o godz. 17.00 odbędzie się wieczór kolęd w wykonaniu naszych zespołów. Gwiazdą wieczoru będzie znakomity zespół folkowy „Dikanda”.
    • Doroczny bal karnawałowy odbędzie się 27 stycznia. Oczywiście o szczegółach będę informował w najbliższym czasie.
  7. W zakrystii po Mszy św. Można nabywać jeszcze świece Wigilijnej Akcji Pomocy Dzieciom „Caritas” praz poświęcone opłatki.
  8. Wczoraj zakończyły się rekolekcje adwentowe które prowadził ks. Paweł Pęczek dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Porszewicach. Wczorajszą tacę ksiądz rekolekcjonista ofiarował na budowę naszej świątyni. Za ten bardzo miły gest z jego strony w duchu wdzięczności otoczmy ks. Pawła naszą modlitwą