1. Dziś 23 dzień miesiąca obchodzony w naszej parafii jako dzień naszego Patrona. Zapraszam na nabożeństwo nowennowe o godz. 17.30.
  2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 6.30 ostatnie w tym roku Roraty. O godzinie 24.00 zapraszam na Pasterkę w nowej świątyni. Wprawdzie mamy raczej jesienną aurę ale proszę się ciepło ubrać i przynieść ze sobą koce.
  3. W pierwszy i drugi dzień świat porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Msze św. odprawiane będą oczywiście w kaplicy.
  4. W czwartek 27.12 - wspomnienie św. Jana Ewangelisty. O godz. 18.00  Msza św. z poświeceniem wina. W tym dniu można podarować wino mszalne do celów liturgicznych na rzecz naszej parafii.
  5. W piątek święto św. Młodzianków męczenników. Msza o godz. 18.00. Oktawa Bożego Narodzenia nie znosi piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto św. Rodziny z Nazaretu. W tym dniu zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd po Mszy św. o godz. 12.15 pod hasłem „Kolędy przed obiadem”. Wystąpi nasza dziecięca schola „Boży Raban”, chór męski „Dysonans”, ludowy zespół „Seniorzy z Kalonki” i jako gwiazda koncertu zespół żeński wokalny „Magnificat”.
  7. Przypominam, że sylwestrowy rajd „Tour de Kalonka” odbędzie się w wieczór sylwestrowy, początek o godz. 21.00. Od dziś przyjmuję zapisy na w zakrystii po Mszy św. wraz z wpisowym w wysokości 20 zł
  8. Już dziś chciałbym w skrócie poinformować o najważniejszych wydarzeniach jakie czekają naszą parafie w najbliższym czasie już 2019 roku. W pierwszy dzień stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się tradycyjny koncert noworoczny. Tym razem naszym gościem będzie małżeński duet państwa Lipińskich, którzy w Nowy Rok wprowadzą nas w rytmie polskich standardów Osieckiej, Młynarskiego oraz Jeremiego Przybory i Jerzego Wachowskiego. Wstęp wolny.
  9. Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się we wtorek 2 stycznia. Tym razem rozpocznę od odwiedzenia naszych parafian mieszkających w Borchówce.
  10. W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Początek orszaku po Mszy św. o godz. 12.15. Podobnie jak w ubiegłym roku finał Orszaku odbędzie się w GPCKiE w Plichtowie gdzie będziemy mogli uczestniczyć w kolędowym koncercie folkowego zespołu „Dikanda”. Doroczny bal karnawałowy odbędzie się 02.03 w „Campoverde” w konwencji „Karnawału Weneckiego”, oczywiście o szczegółach będę informował w późniejszym czasie.
  11. W zakrystii po Mszy św. Można nabywać jeszcze świece Wigilijne „Caritas” praz poświęcone opłatki.
  12. Zgodnie z zapowiedzią w zakrystii po Mszy św. można otrzymać program parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii w terminie 26.09 – 05.10. 2019. Organizatorem pielgrzymki jest „Konsorcjum Polskich Biur Podróży. TRADE & TRAVEL COMPANY” a przewodnikiem ks. dr Piotr Przesmycki.