1.    Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W tej intencji modlić się będziemy podczas nabożeństw majowych śpiewając Litanię loretańską ku czci NMP. Przypominam, że nabożeństwa majowe w naszej kaplicy, w dni powszednie sprawowane są bezpośrednio po Mszy św. a w niedziele i uroczystości o 17.30. Nie zapominamy również o modlitwie w intencji pokoju w Ukrainie. Przy tej okazji chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy podczas koncertu „Polish Jazz Patriots”, wsparli parafialny fundusz pomocy uchodźcom zza naszej wschodniej granicy. Podczas koncertu zostało zebrane 3 700.00 zł. W ostatnim czasie jeszcze jedna rodzina z naszej parafii dała schronienie dwóm kobietom i trójce dzieci z Ukrainy. Proszę informować osoby koordynujące pomoc na terenie naszej parafii, czyli Elżbietę i Tomasza z Wódki ( kontakt do nich można znaleźć na tablicy ogłoszeń w przedsionku kaplicy), o potrzebach finansowych lub rzeczowych, które staramy się na bieżąco rowiązywać.
2.    Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą i przypominamy, że zgodnie z zapowiedzią z przed tygodnia dziś z racji na niedzielę powołaniową, po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby WSD Archidiecezji Łódzkiej.
3.    W tym tygodniu w liturgii:
- w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława bp. i m. Głównego Patrona Polski
- w piątek – przypada kolejna rocznica pierwszego objawienia NMP w Fatimie. Fatimski różaniec odmówiony  będzie po Mszy św. o godz. 18.00, podczas nabożeństwa majowego. W związku z nieobecnością ks. proboszcza, wyjątkowo nie będzie czuwania w drugi piątek miesiąca maja.
- sobota – święto – św. Macieja ap. i m.
4.    Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. O godz. 17.00 zapraszam KŻR na wspólny różaniec połączony z wymianą tajemnic. A po różańcu ok. 17.30 odprawione będzie nabożeństwo majowe.